استاندار خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌هایی که در دولت سیزدهم انجام شده، طرح‌های زیرساختی مهم استان در مسیر اجرا قرار گرفته و از جمله مطالعات و مسیریابی خط انتقال آب از دریای عمان در حوزه سرزمینی خراسان جنوبی در حال انجام است.

جواد قناعت در دیدار رئیس، معاونان و پیشکسوتان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی به مناسبت آغاز هفته جهاد کشاورزی افزود: یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم خراسان جنوبی اتصال استان به شبکه ریلی سراسری بوده و اجرای این طرح مهم و کلیدی نیز با تامین مالی در دولت سیزدهم در حال رقم خوردن است.

وی عنوان کرد: تامین اعتبار ۱۸ هزار میلیارد تومان برای کل مسیر ریلی خراسان جنوبی از محل تهاتر نفتی انجام شده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: طی یک یا ۲ ماه آینده عملیات اجرایی این طرح مهم با حضور مهمان ویژه و کشوری در استان آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین با اجرای پروژه خط انتقال دشتک – زابل – نهبندان که در هفته‌های آتی آغاز می‌شود، خراسان جنوبی از شرایط انتهای خط گاز بودن، خارج خواهد شد.

قناعت افزود: این اقدام زیرساختی از تکرار بحران‌ سرمای زمستان سال گذشته جلوگیری می‌کند و علاوه بر خط لوله شمال، از جنوب استان (منطقه سیستان و بلوچستان) نیز تغذیه گاز را خواهیم داشت.

وی از آغاز عملیات اجرایی این طرح زیرساختی در تیر امسال با حضور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد و گفت: اجرای این طرح به طول ۳۰۰ کیلومتر از زابل به سمت نهبندان هشت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش جهاد را واژه مقدس خواند که بار معنوی زیادی دارد و افزود: جهاد یعنی اینکه با کمترین امکانات و توقع بتوانیم بهترین کارها را دنبال کنیم؛ همان اقداماتی که جهاد سازندگی و بسیجیان ما در جبهه انجام دادند.

وی اظهار داشت: رییس جمهور به دنبال احیای جهاد سازندگی است که امیدواریم این اقدام مهم عملیاتی و محقق شود.

 

قناعت گفت: این روزها بیش از هر زمان دیگری نیازمند واژه و مفهوم جهاد در حوزه مدیریتی جامعه هستیم تا مدیران ما از حالت اداری و سکون خارج و شاخص‌های جهادی را در کارهای خود دنبال کنند.

وی افزود: مدیر جهادی کار خود را براساس برنامه و کار جهادی و تیمی دنبال می‌کند همچنین مدیر جهادی، مدیری است که هم تجربیات گذشته و هم مولفه‌ها و تجربیات روز را مد نظر قرار می‌دهد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مدیر جهادی از همه ظرفیت‌ها در راستای توسعه و پیشرفت و حل مشکلات مردم استفاده می‌کند گفت: در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری در مدیریت کشور به نیروها و مدیران جهادی نیازمندیم.

وی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری باید با ایمان و امید کارها را دنبال کنیم و بیش از هر زمانی به این موضوعات نیاز داریم و باید باور داشته باشیم که کارها شدنی است.

قناعت گفت: با استقرار دولت سیزدهم چرخ توسعه کشور در حال حرکت و تحول است و قوه مجریه از حالت سکون خارج و وارد فضای کار و تلاش شده است.

وی ادامه داد: براساس گزارش‌های ارائه شده اقدامات خوبی در بخش کشاورزی استان در دولت سیزدهم رقم خورده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به جنگ رسانه‌ای دشمنان و برتری آنان به دلیل امپراطوری رسانه‌ای که دارند، گفت: وضعیت کشورهای غربی به مراتب از ما بدتر است و شرایط ما نسبت به وضعیت دشمنان و کشورهای غربی برتر است اما آنها واقعیت‌ها را نمی‌گویند.

وی افزود: تحولات جهانی به سمت ضعیف شدن جبهه استکبار و تقویت جبهه مقاومت است، مردم ما همچنان پای کار نظام و انقلاب هستند در عین حال دشمنان درصدند که روحیه جهادی در کشور ما تضعیف شود.

۲۱ تا ۲۷ خرداد هفته جهاد کشاورزی نام دارد و ۱۵۷ طرح با اعتبار بیش از ۲۹۲ میلیارد تومان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در استان خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور