#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: چنانچه مردم دستوالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند و بیماری گسترش یابد،ستاد ملی کرونا محدودیت ها را دوباره اعمال خواهد کرد.
معتمدیان با بیان خاطرنشان کرد: با عنایت به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی برخی واحدها و مشاغل به شرط تمکین افراد به پروتکل ها، چنانچه ضوابط بهداشتی رعایت نشود، احتمال تجدید محدودیت ها وجود دارد.
🔹وی متذکر شد: همان طور که آمارها نشان می دهد، به جهت عدم رعایت پروتکل ها و کاهش حساسیت ها متأسفانه آمار شیوع بیماری کرونا در کشور و در استان افزایش یافته است.
🔹به گفته وی؛ تکلیف کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد مبنی بر تولید محتوای مناسب برای بهره برداری فضاهای مجازی و همچنین تهیه و پخش برنامه های آموزشی با کیفیت با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و مطبوعات از جمله موارد تأکیدی ستاد مدیریت کرونای استان است که در راستای تبیین اذهان عمومی و هشدار دادن به مردم رقم می خورد.
🔹استاندار از مردم استان خواست؛ همان طور که در چند ماه گذشته به سیاست های کلان توجه داشته و پروتکل ها را رعایت نموده اند، همچنان به دستورالعمل ها عنایت داشته باشند.
🔹معتمدیان متذکر شد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم حضور در مراکز تجمعی، استفاده از ماسک در مکان های شلوغ، توجه به توصیه های بهداشتی و از همه مهمتر پرهیز از سفرهای غیرضروری از جمله اقداماتی است که می بایست انجام شود تا بتوانیم از این مقطع حساس گذر کنیم.
🔹وی با تأکید بر نقش بسیار مهم مردم در جریان مدیریت بیماری کرونا در چند ماه گذشته اظهار داشت: با همکاری و همراهی مردم می توانیم از این شرایط هم به سلامتی عبور کنیم.