🔹استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر ادامه همکاری های بنیاد برکت در استان گفت: با مشارکت بنیاد برکت تا پایان سال ۲۶۰۰ نفر از اهالی ۳۵ روستای استان از آب شرب سالم برخوردار می شوند.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب در جلسه امضاء تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای اجرای پروژه تأمین آب شرب هزار روستا در سطح کشور خاطرنشان کرد: با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت نیرو در سال های ۹۷ و ۹۸، طرح آبرسانی به ۳۵ روستای استان انجام شد.
🔹وی ادامه داد: با تکمیل این طرح و بهره برداری آن در دهه فجر امسال ۲۶۰۰ نفر از اهالی ساکن در این ۳۵ روستا از آب بهداشتی پایدار برخوردار می شوند.
🔹به گفته وی؛ با توجه به شرایط خاص استان خراسان جنوبی و تجربه دو دهه خشکسالی، تأمین آب از چالش های جدی این منطقه است.
🔹استاندار در بخش ابتدایی سخنانش، اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را در بحث محرومیت زدایی ارزنده خواند و گفت: بعد از جریان سفر رهبر معظم انقلاب به نهبندان و تأکید ایشان بر توجه مسئولان به محرومیت زدایی از این منطقه ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نهادهایی بود که به طور ویژه به این موضوع ورود کرد.
🔹معتمدیان از اقدامات این نهاد در حوزه های عمرانی، زیربنایی، اقتصادی و اشتغالزایی استان گفت و از حمایت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت، وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در اجرای پروژه های استان قدردانی نمود.

🔹وی با اشاره به سفر سال گذشته دکتر مخبر به استان خراسان جنوبی تصریح نمود: در جریان این سفر، تفاهم نامه ای به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به امضاء رسید که تأثیر بسزایی در محرومیت زدایی از این استان داشته است.
🔹استاندار در ادامه با تشریح شرایط استان و مشکلات روستائیان ناشی از گرمای هوا و کمبود آب، از رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خواست در ادامه همکاری های ارزشمند گذشته، این استان را در تکمیل پروژه آبرسانی به ۵۰ روستا همراهی نماید.
🔹معتمدیان تأکید کرد: هزینه مورد نیاز برای اجرای این پروژه یک صد میلیارد تومان برآورد شده است.
🔹وی مشارکت ستاد برای تهیه ۲۰۰ کیلومتر لوله مورد نیاز برای اجرای این پروژه را خواستار شد.
🔹به گفته وی؛ درصورت تأمین لوله ها، پروژه اتصال ۵۰ روستای استان به شبکه آب تا پایان سال به نتیجه خواهد رسید.
🔹رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز در ابتدای این جلسه از اقدامات و برنامه های این مجموعه در راستای محرومیت زدایی گفت و تصریح نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سطح کشور ۴۰ هزار طرح زیربنایی در دست اجرا دارد.
🔹دکتر مخبر با تشریح اقدامات این نهاد در دوران کرونا خاطرنشان کرد: در راستای اشتغالزایی برای آسیب دیدگان از کرونا روزانه ۳۰۰ طرح اشتغالزای خرد خانگی با حجم هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در حال اجراست.
🔹وی سپس از وزارت نیرو به عنوان وزارتخانه ای موفق در بحث خدمات رسانی یاد کرد و گفت: به همت وزارت نیرو توانستیم زمینه بهره مندی۳۰۰ هزار نفر از اهالی ساکن در ۵۰۰ روستای کشور را از آب شرب سالم فراهم کنیم.
🔹به گفته وی؛ با تفاهم نامه ای که امروز بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت نیرو منعقد می شود تا پایان سال ۶۰۰ هزار نفر از اهالی ساکن در ۵۰۰ روستای هدف گذاری شده در سطح کشور از آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: با توجه به این که حدود ۳۵ میلیون نفر از جمعیت کشور در ایام پیک مصرف دچار چالش و تنش آبی هستند، اوایل سال آینده نیز در همین راستا تفاهم نامه دیگری برای ادامه همکاری با وزارت نیرو منعقد خواهد شد.
🔹دکتر مخبر درخصوص اقدامات این مجموعه در اشتغالزایی گفت و عنوان کرد: اشتغال جهت دار، تولید بر اساس اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از واردات بی رویه، توسعه صادرات و رفع نیازهای اساسی مردم از مهمترین اهداف مجموعه در پروژه های اشتغالزاست.
وی متذکر شد: امسال در زمینه اشتغالزایی ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه می کنیم.
🔹به گفته وی؛ احداث ۴۰ هزار واحد مسکن محرومین، ۱۵ هزار واحد ویژه معلولان و ۵۰ هزار واحد از طرح اقدام ملی از جمله برنامه های نهاد در بحث تأمین مسکن می باشد.
🔹شایان ذکر است: در این جلسه، پروژه مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان به بهره برداری رسید. با هزینه کرد ۳ میلیارد تومان برای احداث این مجتمع، آب مورد نیاز ۱۲۰ خانوار ساکن در روستاهای آتشکده سفلی، آتشکده علیا و دهو تأمین شد. این مجتمع با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اجرا شده است.