معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۱۱ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف در ۲ماه اخیر ابلاغ شده که باعث شده ساخت این پروژه سرعت بگیرد.

علیرضا عباس زاده در جلسه بررسی مصوبات سفر استاندار به شهرستان خوسف، خاطرنشان کرد: با شتاب گیری عملیات عمرانی بیمارستان خوسف امید است این پروژه در دهه فجر به بهره برداری برسد.
وی با بیان اینکه مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار از محل منابع استانی برای تکمیل گلزار شهدای شهرستان ابلاغ شده، تصریح کرد: برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری خوسف نیز مبلغ ۷ میلیارد ریال تخصیص یافت.
معاون عمرانی استاندار اظهار داشت: در راستای تکمیل استخر سرپوشیده خوسف مبلغ ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و مابقی از محل سفر مقام عالی وزارت ورزش و جوانان به استان پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: برای تکمیل گود زورخانه شهر خوسف مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات شهرستانی تخصیص یافت و مابقی اعتبار لازم نیز برای تکمیل این پروژه در سفر وزیر ورزش و جوانان به استان پیگیری خواهد شد.
عباس زاده با بیان اینکه برای تکمیل اداره ورزش و جوانان خوسف مبلغ پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی ابلاغ شده، گفت: برای تکمیل ساختمان بهداشت و درمان شهرستان مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستان و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی تخصیص یافت.
به گفته وی، در خصوص پروژه روشنایی شهرک شهید رحمانی خوسف، شرکت شهرک های صنعتی در اسرع وقت عملیات برق‌رسانی را آغاز کرده و در هفته دولت مورد بهره برداری قرار می دهد، ضمن اینکه جهت احداث آسفالت معابر شهرک مذکور نیز مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبار استانی اختصاص یافت.
معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: برای تأمین زیرساخت‌های عمرانی شهر ماژان مبلغ دو میلیارد تومان از محل اعتبارات استان و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستان اختصاص یافته است.
وی افزود: برای تأمین آب شرب سه روستای همچ، گولگ و شیخ آباد نیز یک میلیارد تومان اعتبار از محل استان و یک میلیارد از محل شهرستان تخصیص یافت.
عباس زاده گفت: به منظور آبرسانی به روستاهای چاه طالقانی، چاه استقلال و چاه ابوذر غفاری شهرستان مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تخصیص یافت.
وی ادامه داد: موضوع تأمین سوخت مورد نیاز ادوات و ماشین آلات کشاورزی را فرمانداری شهرستان و شرکت پخش فرآورده های نفتی استان پیگیری می کنند.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه مبلغ سه میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان بخشدارای ماژان تأمین اعتبار شده، گفت: پرونده کشتارگاه صنعتی خوسف برای دریافت تسهیلات در حال پیگیری است.
وی خاطر نشان کرد: اعتبار مورد نیاز جهت بهسازی و مرمت راه خوسف به معدن قلعه زری در هفته آتی ابلاغ می شود که بر این مبنا ۲ و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات استان و ۲ و نیم میلیارد تومان از محل عتبارات شهرستان تخصیص یافت.