۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی خراسان جنوبی روز یکشنبه در قالب یازدهمین آیین پویش ملی «ره سلامت» به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این استان به بهره‌برداری رسید.

در دومین روز سفر به خراسان جنوبی با حضور در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ارتباط تصویری با سراسر استان این پروژه‌ها را افتتاح کرد.

یک هزار و ۱۲۴ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال برای اجرا و تکمیل ۶۴ پروژه حوزه سلامت خراسان جنوبی به متراژ ۱۴ هزار و ۵۹۰ متر مربع هزینه شده است.

بهره‌برداری از ۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۲ پایگاه سلامت شهری، آموزشگاه بهورزی، ۲ مرکز خدمات جامع سلامت، آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه، تجهیز ICU جدید بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند، تجهیز پاتولوژی بیمارستان رازی به دستگاه پیشرفته کرایواستات از جمله پروژه‌هایی است که امروز در مرکز استان افتتاح شد.

همچنین در شهرستان بشرویه برای ساخت هفت پروژه با متراژ هزار و ۶۳۶ متر مربع، ۱۲۲ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال هزینه شده است که طرح توسعه اورژانس بیمارستان شفا، پایگاه سلامت ارسک، تجهیز بیمارستان شفا به دستگاه رادیولوژی دیجیتال، ساختمان بخش VIP و ICU بیمارستان شفا، افتتاح واحد دندانپزشکی مرکز سلامت روستای رقه، مرکز خدمات جامع سلامت شهری و راه‌اندازی سونوگرافی پیشرفته بیمارستان شفا را شامل می‌شود.

امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز استان پنج پروژه با متراژ هزار و ۷۳۰ متر مربع و اعتبار ۷۹ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان قائنات افتتاح شد که سایت آموزشی مرکز آموزشی درمانی شهدا، آزمایشگاه مرکزی، بخش NICU، بخش CCU مرکز آموزشی درمانی شهدا، بخش دپارتمان قلب و تعمیرات سلف سرویس دانشکده پرستاری مامایی از جمله این پروژه‌ها بوده است.

همچنین در شهرستان مرزی زیرکوه برای ساخت یک پروژه با متراژ ۵۰۰ متر مربع ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

امروز در شهرستان نهبندان هم پنج پروژه با هزینه‌کرد ۵۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید که افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت بارنجگان شهرستان زیرکوه، ساختمان پایگاه اورژانس ۱۱۵ مزار سید علی، تجهیز بیمارستان شهید آتشدست به سیستم لاپارسکوپو سونوگرافی دایلر، شبانه‌روزی شدن مرکز شوسف، راه‌اندازی سونوگرافی پیشرفته بیمارستان شهید آتشدست و تجهیز و راه‌اندازی سی تی اسکن بیمارستان نهبندان از جمله این پروژه‌ها است.

همچنین در شهرستان طبس برای اجرای ۱۳ پروژه با متراژ ۲ هزار و ۴۱۰ متر مربع ۱۵۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال هزینه شده است که در یازدهمین آئین پویش ملی «ره سلامت» چهار خانه بهداشت روستایی، ۲ پایگاه اورژانس جاده‌ای، سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری، واحد دیالیز شهر عشق آباد، ۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و تجهیز و راه‌اندازی سی تی اسکن بیمارستان شهید مصطفی خمینی افتتاح شد.

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چهار پروژه از جمله شبانه‌روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت سه قلعه، پروژه پانسیون دو واحده بیمارستان امام علی (ع)، خانه بهداشت چاه غیاث و راه‌اندازی سونوگرافی پیشرفته در بیمارستان امام علی (ع) شهرستان سرایان به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

همچنین در شهرستان سرایان برای ساخت چهار پروژه با متراژ ۲۸۰ متر مربع، ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، در شهرستان فردوس برای ساخت هفت پروژه با متراژ هزار و ۹۹ متر مربع، ۵۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال، در شهرستان خوسف برای ساخت یک پروژه ۲۰ میلیارد ریال، شهرستان سربیشه برای ساخت سه پروژه با متراژ ۲۵۰ متر مربع، ۲۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال و در شهرستان درمیان برای ساخت پنج پروژه با متراژ ۷۳۵ متر مربع، ۴۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

تغییر کاربری سایت آموزشی بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس، راه‌اندازی سی تی اسکن بیمارستان شهید چمران، ساخت و راه‌اندازی واحد لنژری، ساخت و راه‌اندازی واحد دیالیز، ساخت و راه‌اندازی سردخانه بیمارستان شهید چمران، بهره‌برداری از پست برق جدید بیمارستان چمران، تجهیز و راه‌اندازی اتاق عمل، ICU، NICU، زایشگاه LDR و تجهیز و راه‌اندازی بانک خون بیمارستان حضرت رسول (ص) فردوس نیز امروز به بهره‌برداری رسید.

راه‌اندازی پایگاه اورژانس علی آباد زارعین خوسف، شبانه‌روزی شدن مرکز جامع درح، راه‌اندازی مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع)، بهره‌برداری از خانه بهداشت تاجمیر سربیشه، شبانه‌روزی شدن مرکز قهستان، راه‌اندازی واحد دیالیز بیمارستان خاتم الانبیا (ص)، افتتاح ۲ خانه بهداشت، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی درمیان و تحویل هفت دستگاه آمبولانس جدید برای مراکز اورژانس جاده‌ای استان از دیگر پروژه‌هایی است که روز یکشنبه در قالب «پویش ره سلامت» در خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

همچنین با دستور وزیر بهداشت اسم آموزشکده بهورزی بیرجند به نام شهیده منصوره حسینی از شهدای مدافع سلامت خراسان جنوبی نامگذاری شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه شنبه وارد بیرجند شد و تا امروز در این استان حضور دارد.

علاوه بر افتتاح ۶۴ پروژه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در برنامه «ره سلامت» که هر هفته در سطح کشور به صورت ویدئو کنفرانس انجام می‌شود، وزیر بهداشت در جلسات ستاد استانی مدیریت کرونا و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا شرکت می‌کند و بازدید از بیمارستان‌های بیرجند را در برنامه دارد.

پویش سراسری «ره سلامت» با شعار «تداوم توسعه همگام با مهار کرونا» هفته دولت امسال آغاز شد و تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب این پویش، هزار و ۴۰۰ پروژه آموزشی، بهداشتی و درمانی در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی را زیر پوشش دارد.