?استاندار خراسان جنوبی گفت: گزارش عملکرد حوزه‌های مختلف، نشان دهنده این است که اولویت‌ بندی و ریل‌گذاری های خوبی در استان صورت گرفته است.
دکتر جواد قناعت با بیان این مطلب در شورای اداری استان اظهار کرد: فلسفه جلسه امروز این است که در ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری برگزار و آیت الله رئیسی به عنوان منتخب مردم و رئیس جمهور دولت مردمی سیزدهم مستقر شد.
?وی با اشاره به اینکه امروز گزارش فعالیت‌ های دو ساله معاونت‌ های استانداری به مناسبت سالگرد ۲۸ خرداد روز ایمان و امید در شورای اداری استان ارائه شد، افزود: در این شوراها بایدها و نبایدها، سیاست‌ها و تحلیل‌ها مطرح می‌شود و مدیران دستگاه‌ های اجرایی برای جلسات آینده باید آمادگی لازم به منظور حضور حداقل سه ساعته در شورای اداری را داشته باشند.
?استاندار با قدردانی از گزارش‌های حوزه کاری چهار معاونت‌ استانداری خراسان جنوبی، ادامه داد: امیدواریم با همین روند مباحث مختلف زیرساختی، اقتصادی و امنیتی استان دنبال شوند.
?قناعت خاطرنشان کرد: امروز امنیت و آرامش با تلاش‌های شبانه‌ روزی نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و مرزبانی در استان حاکم است و تاکنون مسئله امنیتی در خراسان جنوبی نداشته‌ایم.
?وی در ادامه گفت: براساس ارزیابی انجام شده در مرکز کشور سال گذشته، استان خراسان جنوبی رتبه نهم کشور را در جذب سرمایه‌گذار کسب کرده است.
?استاندار با بیان اینکه خراسان جنوبی سال گذشته در احداث باند دوم جاده جزو استان‌های برتر در کشور بوده، افزود: این مهم نشان می‌دهد اولویت‌ بندی و ریل‌گذاری خوبی در استان انجام شده که با همین روند سال جاری را ادامه می‌ دهیم.
?قناعت با اشاره به اینکه عملیات اجرایی خط انتقال گاز دشتک- زابل- نهبندان روز یکم تیرماه با حضور معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران آغاز خواهد شد، بیان کرد: اجرای ۳۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز زابل – نهبندان با اعتبار هشت هزار میلیارد تومان انجام می‌شود.
به گفته وی؛ عملیات اجرایی پروژه راه آهن بیرجند – قاین – یونسی نیز تا دو ماه آینده آغاز می شود.
?وی با بیان ضرورت تداوم فعالیت‌های جهادی در عرصه‌های مختلف، گفت: اگر تا سال آینده با همین روند ادامه دهیم هر وزیر و معاون وزیری در خراسان جنوبی حضور یابد پروژه برای افتتاح خواهیم داشت و این به معنای استقرار جریان انقلابی است.
?استاندار متذکر شد: اگر نگاه انقلابی حاکم شود قطعاً کار برای مردم ارزشمند و حرکت جهادی می‌شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور