استاندار خراسان جنوبی گفت: با اجرای پروژه خط انتقال دشتک – زابل – نهبندان، خراسان جنوبی از شرایط انتهای خط گاز بودن، خارج می‌شود و این اقدام زیرساختی از تکرار بحران‌های مشابه سال گذشته جلوگیری می‌کند.

، جواد قناعت به تشریح نتایج دیدار خود با معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در تهران پرداخت و گفت: در این دیدار با اشاره به وضعیت اقلیمی خراسان جنوبی بر لزوم نگاه ویژه دولت به توسعه زیرساخت‌ها در این استان مرزی تاکید شد.

وی با اشاره به اینکه شبکه گازرسانی از زیرساخت‌های مهم و تاثیرگذار در توسعه و تعالی به شمار می‌رود، تصریح کرد: توسعه شرایط موجود از اولویت‌های استان است.

استاندار خراسان جنوبی به بحران ناشی از سرمای زمستان سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این دیدار ضمن قدردانی از کارکنان شرکت گاز استان، عملکرد قابل دفاع این مجموعه در راستای مدیریت بحران و جلوگیری از قطعی گاز ناشی از افت فشار، تشریح شد.

وی از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال دشتک – زابل – نهبندان در تیر امسال خبر داد و افزود: بنا به موافقت اعلام شده در این جلسه، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، اوایل تیر ماه برای حضور در مراسم کلنگ‌زنی پروژه احداث خط انتقال دشتک – زابل – نهبندان به خراسان جنوبی سفر می‌کند.

قناعت با تاکید بر ضرورت و اهمیت اجرای این پروژه برای خراسان جنوبی بیان کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، اجرای ۳۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز زابل – نهبندان هشت هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور