نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت‌: باید در مسیر افزایش دانش سیاسی و بصیرت در جامعه تلاش کنیم تا از حیله‌های دشمن در امان بمانیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع مصلی المهدی (عج) برگزار شد افزود: اگر بصیرت و معرفت سیاسی نداشته باشیم دشمن همه دارایی‌ها و بیش از همه اندیشه ما را به تاراج می‌برد.

وی با گرامیداشت سوم شعبان سالروز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: استکبار جهانی چندی قبل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را متهم به ترور کرد و گفته این نهاد تروریست است.

خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: فرافکنی‌های دشمن منحصر به این جمله نیست بلکه در همین فتنه اخیر با ۱۷ هزار دروغ چهره واقعی خود را نشان داد.

وی با بیان اینکه بخشی از فتنه‌های دشمن ناشی از قصور داخلی است گفت: اگر نسبت به واجبات دینی و بصیرت سیاسی درست کار کنیم دشمن هرگز نمی‌تواند دروغ بگوید و بر افکار تاثیر بگذارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تاکید کرد: باید همچون مسائل اقتصادی درخصوص مسائل سیاسی و دینی هم با کسی که دانش لازم را دارد و علیم است، مشورت کنیم و توجه داشته باشیم دشمن در سایه بی‌بصیرتی دست به دروغ‌پراکنی می‌زند و در نتیجه ضربه‌های زیادی به جامعه وارد می‌شود.

وی افزود: اگر بصیرت و معرفت سیاسی خود را افزایش ندهیم دشمن حتی اجازه نخواهد داد لحظه‌ای آرام بمانیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: استکبار جهانی و منافقین که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خواندند، همان کسانی هستند که از ابتدای انقلاب تاکنون ۱۷ هزار فرد مظلوم را در ایران ترور کردند و اکنون پناهگاه همه تروریست‌ها هستند.

وی اظهار داشت: از نظر آنها هر کسی در خدمت استکبار باشد، خوب است و هر کسی در مقابل نقشه‌های شوم‌شان بایستد، تروریست نامیده می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: به تعبیر امام علی (ع) سازمان‌های نظامی پناه مردم و حافظ جان آنها هستند لذا نیروهای مسلح همواره در مقابل دشمن با اقتدار از کشور دفاع کرده‌اند.

وی گفت: تفکر بسیجی نیز در جهت دفاع از ارزش‌های دینی و اجتماعی است و هرگز نمی‌توان این نیروها را آدم‌کش نامید چون نیروهای سپاه و بسیج در مقابل تروریست‌ها از جان مردم محافظت می‌کنند.

امام جمعه بیرجند افزود: تاریخ گواه روشنی بر تروریست بودن استکبار است که به هر جا وارد شدند هزاران نفر را از بین بردند و حکومت را به دست گرفتند.

وی گفت: گلایه ما از دشمن نیست بلکه مایه تاسف است که عده‌ای در همین کشور دنبال هدف استکبار جهانی هستند و وکالت آنها را به عهده گرفته‌اند لذا از هیچ خیانتی فروگذار نیستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تاکید کرد: باید در مقابل این فتنه‌ها، هر فرد جامعه به دین‌شناسی و دشمن‌شناسی مجهز شود تا از هیچ حیله دشمن ضربه نخوریم.

وی گفت: لازم است به عنوان مسلمان معرفت و بصیرت خود را نسبت به دین و ائمه اطهار افزایش دهیم تا ابرقدرت استعمارگر هرگز نتواند آثار سوء و فسادی بر ما تحمیل کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: افتخار مکتب بزرگ اهل بیت (ع) این است که برای ما معرفت‌افزا باشد تا بتوانیم دین، دنیا، ناموس و آخرت خود را در پناه دین حق محافظت و به سلامت از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه تقوای الهی تنها ذخیره‌ای است که انسان به عالم دیگر می‌فرستد گفت: در جامعه ما به مسائل دعا اهمیت زیادی داده می‌شود که یکی از ادعیه‌ها دعای ندبه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: دعای ندبه یک فلسفه دینی است که در جهت خداشناسی، انسان‌شناسی و دین‌شناسی در آن سنگ تمام گذاشته شده لذا دین را پای این دعا می‌توان معنا کرد.

وی بیان کرد: انسان هرگز رها نشده و آنچه از آفرینش انسان هدف بوده در دعای ندبه ذکر شده که متخصصان می‌توانند آن را درک کنند، مسبب آسیب‌هایی که انسان در طول عمر می‌بیند، خودش است چون اعمال هر فرد به او بر می‌گردد.

امام جمعه بیرجند گفت: آنچه مقام معظم رهبری بر تبیین تاکید دارند همین مسائل است لذا اگر مسائل به شکل تخصصی، علمی و فلسفی تبیین شود جلوی بسیاری از مشکلات را می‌توان گرفت.

وی افزود: در این صورت دشمنان هم به تواضع وادار می‌شوند که نمونه‌های آن در طول تاریخ موجود است که استاد دانشگاه صهیونیستی در سخنرانی گفت تنها دینی که برای همه امور و مسائل بشری حکم دارد اسلام است لذا یهود در مقابل اسلام هیچ ندارد ولی ما در کنار این دریا، مانند تشنگان هستیم چون روی دارایی دینی خود تمرکز نداریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با تاکید بر اینکه دین در دست هر شخصی نمی‌ماند گفت: آنچه دشمنان به آن ایمان دارند دین نیست چون به اسم دین مردم را استعمار می‌کنند و ناآگاهی از خود موجب می‌شود که فرد دین را هم نشناسد لذا آنچه در قالب ولایت آمده باید عملا به آن توجه کرد تا به حقیقت عدالت برسیم.

وی تصریح کرد: فاصله با آرمان‌های انقلاب زمانی کم می‌شود که بتوانیم به خودشناسی و خداشناسی برسیم.

خطیب جمعه بیرجند با بیان اینکه صبر مردم در مقابل مکر دشمنان قابل ستایش است افزود: با این وجود آنچه خدا در دین از بنده خود انتظار دارد بیش از اینها است که باید مورد توجه قرار گیرد.