🔹معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به فرارسیدن موج دوم سفرهای نوروزی ، شب های قدر و تعطیلات عید فطر ، ایمنی جاده ها اولویت اول استان در شرایط فعلی است که باید به خوبی آن را مدیریت کنیم.
علیرضا عباس زاده  در هفتمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان که در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانسی دستاوردهای دولت با حضور رئیس جمهور برگزار شد، بیان داشت: برای ایجاد ایمنی لازم در جاده های خراسان جنوبی باید نسبت به حضور و آمادگی های مورد نیاز خود در این خصوص اطمینان داشته باشیم.
🔹وی با اشاره به اینکه نباید حوادث جاده ای به جهت کم کاری دستگاه های اجرایی مربوط در استان اتفاق بیفتد، افزود: به گفته پلیس راه کشور بیشترین عامل ایجاد تصادفات مربوط به عامل انسانی است که به دلیل سبقت، سرعت زیاد، خستگی و خواب آلودگی حادث می شود.
🔹به گفته وی؛ سال گذشته آمار فوتی ها در حوادث درون شهری به خصوص در مرکز استان زیاد بود که در راستای برنامه های شورای ترافیک استان و با همکاری شهرداری ها در سال جاری اقداماتی در این باره انجام شد.
🔹معاون استاندار خاطرنشان کرد: با هدف ایجاد ایمنی در جاده ها در صورت نیاز پلیس، راهداری و هلال احمر باید نسبت به تقویت نیروها و امکانات خود در جاده های استان اقدام کنند.
🔹عباس زاده با بیان اینکه در سال جاری تا عید فطر با افزایش تردد در جاده های استان مواجه هستیم، تصریح کرد: ایمنی جاده های خراسان جنوبی اولویت اول استان در شرایط فعلی است و باید تلاش کنیم روند خوب روزهای گذشته در شب های قدر و تعطیلات عید فطر هم تداوم داشته باشد.
🔹به گفته وی؛ عامل انسانی مهمترین علت در بروز تصادفات جاده ای است که با بهره گیری از روش های مختلف، باید نسبت به کنترل جاده ای با هدف بازدارندگی اقدام شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور