نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مشکلات ما زمانی حل می شود که به تمام معنا در پیروی از فرمایشات دین و ائمه اطهار(ع) خالص شویم و براساس تفکر غربی‌ها عمل نکنیم.

 حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی  در خطبه‌های نماز عید قربان که در مسجد امام حسین (ع) بیرجند برگزار شد افزود: اگر بخواهیم جامعه ما نجات یابد باید با شناسایی علت و معلول تلاش کنیم کار، اخلاق، بازار و مسجدمان را از تفکر لیبرالی که حتی گاهی به اسم دین است، جدا کنیم.

وی اظهار کرد: برخی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد مربوط به جریانات منحرف غرب‌پرستی است که از اول انقلاب نفوذ پیدا کردند و هر جا هم کار به دستشان رسید مشکل ایجاد کردند و اینها همان نامحرمانی هستند که امام خمینی(ره) فرمودند که انقلاب را به دست نامحرمان ندهید اما در این زمینه دقت لازم را نکردیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ضربه‌ای که دشمنان توانستند با نفوذ به اقتصاد، فرهنگ، جامعه و خانواده ما وارد کنند همه آنها محصول همان تفکر لیبرالی غرب است لذا اگر فلسفه تاریخ را بدانیم می‌توانیم تصمیم بگیریم که فردا رها شویم یا گرفتار اندیشه بیگانه باشیم.

وی با اشاره به مَسلک‌هایی که نه به خدا و مردم کار دارند و فقط به نفس خود می‌اندیشند و از اجتماع و حقوق به صورت تزویر و مکر حرف می‌زنند و تاریخ ننگین از وجود آنهاست یادآور شد: در همین ایام حج به یاد دارید که ایادی استکبار و حیله‌گر در مأمن امن خدا، زوار بیت‌الله را قتل عام کردند یا در منا حجاج محکوم به مرگ شدند که همه اینها کار اربابان تفکر لیبرال دموکراسی غرب است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی گفت: به شهادت رساندن حدود ۲۵۰ هزار از بهترین‌ها ملت ایران و آواره کردن و کشتن میلیون‌ها انسان در نقاط مختلف دنیا نمونه‌ای از جنایت‌های تفکر لیبرال دموکراسی و استکبار است.

وی ضمن گرامیداشت عید قربان و رخدادهای تلخ و شیرین ایام منتسب به آن اظهار کرد: دانستن تاریخ مثل دانستن کارهای روزمره به خودی خود ارزشی ندارد بلکه ارزش آن در فلسفه تاریخ است.

وی تصریح کرد: دعای عرفه روز گذشته با زیبایی و معنویت تمام برگزار شد و در ایام حج از سراسر دنیا از اقوام و قبایل مختلف جمع می‌شوند و همه در کنار هم با یک زبان لبیک اللهم لبیک می‌گویند و امروز عید قربان در مصلی‌های نماز همه مردم در کنار هم نماز اقامه کردند و بعد با احسان و محبت برای همدیگر گوشت قربانی می‌برند که این رخدادها خیلی زیباست.

امام جمعه بیرجند با اشاره به شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گفت: دکتر بهشتی از بهترین انسان‌های زمان خویش و به فرموده امام راحل به تنهایی یک امت بود.

وی ادامه داد: انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی و سران استکبار و بمباران شیمیایی سردشت همه از رخدادهای تلخ تاریخی است که مردم طی ۴۴ سال شاهد آنها بودند اما باید با بصیرت ببینیم که علت رخدادهای شیرین که تاریخی را عطرآگین می‌کند و رخدادهای تلخی که تاریخ را سرافکند می‌کند چیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه تاریخ سرشار از رخدادهای است که باید با آنرا شناخت و از آن درس گرفت گفت: حقیقت تقوا همان است که وقتی بر اساس دین، رهبری دین فطرت، اخلاق، توحید و محبت عمل شود دیگر در چنین جامعه‌ای ظلم و دزدی، خیانت و انسان‌کشی نیست.

وی اظهار کرد: مسئله حقوق بشر را باید از منبعی که به حق قائل است بشنویم والا کسانی که از روی فریب این حرف‌ها را می‌گویند به دنبال منافع خود هستند.

امام جمعه بیرجند افزود: حرمت انسان مومن از کعبه هم بالاتر است و حقوق بشر این‌جا مشخص می‌شود لذا براساس اسلام اگر به دلیلی ناراحتی و غم داریم اما در جامعه نباید چهره‌ ما غمناک باشد چون روی مخاطب اثر منفی دارد.