سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: اهدای اعضای معلم فرهیخته فردوسی، شادروان خاطره میر شب ۴۰ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید.

 دکتر مهیار محمدی فرد در این خصوص افزود: با اعلام رضایت خانواده مرحومه میر شب ، زنده یاد روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ از بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان پیوند اعضا منتصریه مشهد منتقل و روز پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت تحت عمل جراحی اهدا عضو قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد:کلیه ها و کبد مرحومه به بیماران نیازمند پیوند عضو بصورت رایگان اهدا و پیوند شد.

قرنیه های زنده یاد خاطره میر شب جهت پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال و قسمتی از پوست شادروان جهت پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ارسال شد.

 دکتر محمدی فرد از اهدای عضو به عنوان باقیات صالحات برای اهدا کننده و خانواده وی یاد کرد و در پیامی خطاب به خانواده مرحومه میر شب ضمن عرض تسلیت، ابراز همدردی و تقدیر از این عمل انسان دوستانه و ایثارگرانه تصریح کرد: اکنون که اعضای مرحومه خاطره میر شب ، جانی دوباره به بیماران دردمند بخشیده و امید زندگی و زنده ماندن را به خانواده آنها هدیه داده است نشان از روح بزرگ و نوع دوستی شما می باشد. تسلیم شما در برابر تقدیر الهی و رضایت به عمل انسانی اهدای اعضای آن مرحومه توسط شما، علاوه بر اجر معنوی و رضایت خدواند متعال، سبب تداوم حیات این مرحومه در وجود بیماران نیازمند پیوند خواهد بود. از خداوند متعال برای روح آن مرحومه طلب آرامش و آمرزش و برای شما خانواده بزرگوار صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

نوشته و خبرنگار : دکتر  ا . زارعی دبیر سرویس پزشکی و سلامت و ا حسن پور