#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: در ماه مبارک رمضان امسال ۲ هزار و ۱۵۰ نفر در استان موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کامبیز مهدی‌زاده افزود: در مجموع در ایام ماه رمضان ۲ هزار و ۶۲۰ برای اهدای خون به مراکز و پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کردند.

وی با اشاره به اهدای ۲۷ پلاکت خون توسط شهروندان در ایام ماه رمضان ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۱۵۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی اظهار داشت: در ماه رمضان پارسال نیز ۲ هزار و  ۲۵ نفر برای اهدای خون مراجعه  کردند که هزار و ۶۱۱ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان پنج مرکز خونگیری در شهرهای بیرجند، طبس، فردوس و قاین فعال بود که شهروندان برای اهدای خون به این مراکز مراجعه کردند.

مهدی‌زاده عنوان کرد: در دومین دوره پویش مهر سرخ از هفتم تا ۱۵ ماه مبارک رمضان حدود هزار نفر در سراسر استان به مراکز خونگیری مراجعه و موفق به اهدای خون شدند.

وی یادآور شد: اهدای خون در شب‌های قدر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ درصد در خراسان جنوبی افزایش داشته است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی افزود: در سه شب قدر  با حضور انسان‌دوستانه مردم استان برای کمک به بیماران، شاهد مراجعه ۶۱۳ نفر به مراکز اهدای خون بودیم.

وی ادامه داد: گرچه در گروه خونی A و O مثبت دچار کمبود بودیم، اما با اهدای خون، در شب قدر این کمبود رفع شد.

مهدی‌زاده بیان کرد: در شب‌ قدر نوزدهم  رمضان ۱۲۷ نفر، شب بیستم ۲۸۳ نفر و شب بیست یکم ماه رمضان ۲۰۳ نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش داشت.