رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: هرچه فضای انتخابات سالم و قانون بیشتر رعایت شود، موجب امیدواری مردم و مشارکت حداکثری در پای صندوق‌های رای می‌شود.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی روز چهارشنبه در چهارمین نشست ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف اصلی همه ما مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است اضافه کرد: پیشگیری از تخلف و جرم و عناوینی که باعث دلسردی مردم می‌شود، برای رسیدن به مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات نماد وحدت و یکپارچگی ملی است گفت: دشمن می‌خواهد انتخابات را به تهدیدی برای نظام اسلامی تبدیل کند و از هر مطلب و موضوعی سوء‌استفاده می‌کنند تا در جامعه تفرقه بیندازند.

رییس شورای قضایی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: ایجاد تفرقه بین مردم از بزرگترین منکرات در عرصه انتخابات است و همگان باید به دنبال تقویت اتحاد و انسجام در جامعه باشیم.

وی افزود: همیشه وقتی تهدیدی متوجه جمهوری اسلامی ایران بوده، وحدت و مشارکت مردم و حضور حداکثری آنان در پای صندوق‌های رای، خطرات بزرگی را از نظام و کشور دور کرده است.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: از دیروز که بحث تایید صلاحیت‌ها مطرح شد، دشمن روی این موضوع خیلی برنامه‌ریزی کرده و امیدوارتر شده تا بتواند گسل‌هایی را در جامعه ایجاد کند که باید این موضوع در استان مورد رصد ما باشد.

وی بر رصد بیشتر اقدامات تفرقه برانگیز تاکید کرد و گفت: باید این مسائل پیش‌بینی و یپشگیری شود و با عواملی که به تذکرها توجه ندارند، برخورد قاطع قضایی خواهد شد.

رییس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه باید اقدامات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای انجام شود افزود: متولیان با افزایش شعب اخذ رای به مردم برای حفظ سلامت آنان اطمینان دهند تا هیچ نگرانی برای حضور در انتخابات نداشته باشند.

وی تصریح کرد: لازم است در این مرحله شرایط سلامتی انتخابات را ایجاد کنیم و اطمینان از سلامتی انتخابات به مردم اطلاع‌رسانی شود تا بدانند که حضور در انتخابات تهدیدی برای سلامتی آنان نیست.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به فرصت و تهدیدهای فضای مجازی در حوزه انتخابات گفت: نباید از این فرصت غفلت کنیم و این فضا توسط دستگاه متولی رصد دائمی شود، رفتار نامزدها و طرفداران آنان همچنین اقدامات دشمن را رصد کنیم و محتوای مناسب در مقابل تبلیغات سوء دشمن تولید شود.

وی افزود: باید در مقابل اقدامات مسموم دشمنان در فضای مجازی محتواسازی داشته باشیم تا این توطئه‌ها را خنثی کنیم همچنین باید با افرادی که به دنبال گسترش این اقدامات دشمنان هستند برخورد لازم را در استان داشته باشیم.

رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: باید در این برهه از اقدامات مانند افزایش قیمت نان که افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، جلوگیری شود، البته در این تایید و تکذیب‌های مختلف ما متوجه قانونی و غیرقانونی بودن افزایش قیمت‌ها نشدیم.

وی از سازمان بازرسی خواست دلایل گرانی‌های اخیر را بررسی و اقدامات لازم را انجام دهد.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: هر هفته جلسات ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان برگزار می‌شود تا روند انتخابات سالم و زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را داشته باشیم.