امام جمعه موقت بیرجند گفت: انتخابات تعیین کننده سرنوشت کشور است، پس تکلیف و وظیفه همه ما حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات اسفنده ماه است.

جت الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مصلی المهدی (عج) برگزار شد اظهار کرد: حضور مردم در انتخابات، رای دادن به فرامین رهبر معظم انقلاب، آرمان‌های امام راحل، جبهه مقاومت و ایثار و رای به سرنوشت و آینده کشور است.

وی با تاکید براینکه انتخابات اسفندماه امسال مهم و تعیین‌کننده است، گفت: دوستان در سطح جهان امیدوار هستند که با یک انتخابات پرشور نظام اسلامی مسیر تعالی خود را با جدیت و سرعت دنبال کند.

خطیب جمعه بیرجند افزود: در مجموع مظلومین غزه، یمن و تمام جهان به این انتخابات امیدوار هستند چون جمهوری اسلامی ایران محور مقاومت اسلامی است.

وی عنوان کرد: دشمنان به انتخابات ایران امید واهی بسته‌اند که با کمرنگ شدن حضور در انتخابات، جمهوری اسلامی دچار چالش شود و بهانه به دست وطن‌فروشان داخلی و خارجی بیفتد تا گرگ‌های درنده را برای فشار بیشتر بر مردم ایران تحریک کنند.

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: البته خودشان می‌دانند که این فشارها بر ملت ایران ۴۵ سال ادامه داشته و هیچ غلطی نتوانستند انجام دهند اما اگر در مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو کوتاهی کنیم بر خود ما فشار بیشتری خواهد آمد چون دشمن جسور و امیدوار می‌شود.

وی گفت: جمهوری اسلامی همان سیمرغ است و این مگس‌ها نمی‌توانند در فضای سیمرغ ایران اسلامی حرکت کنند فقط وزوزی می‌کنند و اسباب زحمت شما مردم شریف می‌شوند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: برای اینکه دشمن گرفتار توهم و خیالات خام نشوند کمترین هزینه این است که در انتخابات حضور پررنگ و پرشوری داشته باشیم تا اقتدار نظام و انقلاب یک بار دیگر به رخ جهانیان بکشانیم.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به گرامیداشت ایام الله دهه فجر و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: در دوران قبل از انقلاب اسلامی، استبداد داخلی و استکبار خارجی مانند دو لبه قیچی هویت انسانی و دینی و ملی ما را نشانه گرفته بودند و آسیب زده بودند.

وی با تاکید بر اینکه تا آخر پای انقلاب و این مسیر ایستاده‌ایم، تصریح کرد: انقلاب و نظام اسلامی در حوزه‌های مختلف کارنامه درخشانی دارد و ایران امروز با ایران دوران طاغوت قابل مقایسه نیست و در عرصه‌های مختلف در سطح جهان حرف برای گفتن داریم.

وی عنوان کرد: امروز به برکت انقلاب در حوزه فناوری و پیشرفت علمی ده‌ها پله رشد کردیم و تبدیل به قطب صنعتی شده‌ایم، همچنین در حوزه تجهیزات نظامی و دفاعی در اوایل جنگ برای سیم خاردار مشکل داشتیم و امروز موشک‌ها نقطه‌زن و پهپادهای ایران اسلامی خواب را از چشم اسرائیل و دشمنان این ملت و انقلاب ربوده است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به پیشرفت‌های حوزه پزشکی، دانش بنیان و هسته‌ای در ایران گفت: در زمینه پزشکی در همین خراسان جنوبی پزشکان هندی و بنگلادشی رژه می‌رفتند و در منطقه کمتر از انگشتان دست پزشک بومی نداشتیم.

وی تصریح کرد: اما امروز ایران اسلامی قطب پزشکی خاورمیانه است اما وجود همه این پیشرفت‌ها در حوزه‌های مختلف و فاصله زیاد با گذشته اما راه برای پیشرفت و تعالی زیاد داریم.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه حتی وضعیت اقتصادی امروز کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و در دوران طاغوت مردم با سختی زنده می‌ماندند، بیان کرد: باید شرایط قبل و بعد از انقلاب برای جوانان و نوجوانان به درستی تبیین و بازگو شود تا بدانند مردم ما در دوران پهلوی چه شرایط سختی داشته‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مهمترین موضوع جهانی همچنان موضوع فلسطین است که حقیقتا به عنوان یک فاجعه انسانی، مایه ننگ برای جامعه بشری مدعی حقوق بشر است.

حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: حدود چهار ماه است که مردم مظلوم غزه زیر بمباران رژیم وحشی صهیونیستی است و تمام دنیا در مقابل نسل‌کشی و توقف جنگ در غزه تظاهرات کردند اما این گرگ‌های وحشی گوششان بدهکار حرف مردم نیست.

وی اظهار کرد: خداوند برای اینکه عدالت در زندگی ما جاری شود و جلوی ظلم گرفته شود برنامه جامع پنج مرحله‌ای تربیتی را ارائه کرده که اولین مرحله آن تربیت دینی و اخلاقی است.

وی با بیان اینکه اینکه تربیت دینی عدالت‌پرور و عدالت‌گستر است، گفت: لذا باید تمام تلاش ما در مسیر تحقق عدالت این باشد که از خودمان و خانواده‌هایمان شروع کنیم تا تربیت صحیح دینی در جامعه فراگیر شود و فردا افرادی که از همین خانواده‌ها به مسئولیت می‌رسند، اهل عدالت باشند.

همچنین نمازگزاران بیرجند بعد از اقامه نماز در محکومیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی و آمریکای جنایتکار و حمایت از جبهه مقاومت و مردم مقتدر و مظلوم غزه از محل مسجد جامع المهدی(عج) به سمت میدان نماز راهپیمایی کردند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور