شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اجتماع محکومیت جنایت تروریستی کرمان امشب در مساجد سراسر استان و تظاهرات سراسری فردا بعد از نماز جمعه برگزار می‌شود.

در  این اطلاعیه که روز پنجشنبه منتشر شد، آمده است: اقدام وحشیانه و تروریستی در فضای معطر مزار شهیدان شهر کرمان و به شهادت رسیدن و مجروح شدن تعدادی از هموطنان مخلص و زائران مرقد مطهر سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی موجب تألم و تأثر شدید مردم مسلمان و انقلابی ایران شد و بار دیگر مظلومیت ملت شریف ایران، حقانیت مکتب شهید سلیمانی و حقارت، خباثت و شقاوت دشمنان جنایتکار به ویژه آمریکای خونخوار و رژیم دژخیم و ددمنش صهیونیستی را اثبات کرد.

این اطلاعیه می‌افزاید: اقدام بزدلانه و ضد بشری استکبار جهانی در کرمان، بار دیگر نشان داد که هراس استکبار جهانی و رژیم کودک کش صهیونیستی از ایران اسلامی به عنوان پرچمدار جبهه مقاومت و نام ماندگار حاج قاسم سلیمانی  همچنان ادامه داشته تا جایی که برای سرپوش نهادن به شکست های پی در پی خود دست به ترور انسان‌های بی‌گناه می‌زنند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی و ضدبشری استکبار جهانی و ایادی آنان و تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه هموطنان عزیز، از عموم مردم انقلابی و همیشه در صحنه استان دعوت کرد در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای والامقام جنایت تروریستی کرمان و محکومیت اقدامات رژیم منحوس صهیونیستی و استکبار جهانی که امروز (پنجشنبه ۱۴ دی) بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در مساجد سراسر استان و تظاهرات سراسری که بعد از اقامه نماز جمعه ۱۵ دی در تمامی نقاط خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود حضور پرشور داشته و خشم مقدس و انقلابی خویش را به جهانیان نشان دهند.

مراسم تظاهرات مردمی در بیرجند بعد از اقامه نماز جمعه فردا از مصلی و مسجد جامع المهدی (عج) به سمت میدان نماز برگزار خواهد شد.

عصر دیروز (چهارشنبه) همزمان با مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در جمع زائرانی که پیاده به سمت گلزار شهدای کرمان در حرکت بودند، ۲ انفجار تروریستی روی داد که شماری از هموطنان شهید و مجروح شدند.

استاندار کرمان آخرین آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان را ۸۴ شهید و ۲۸۴ مصدوم  اعلام کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور