نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی، مظلوم واقع شده و اجرای این فریضه بهترین کمک به اسلام و انقلاب است.

حجت‌ الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک مرکز وکلای قوه قضاییه، دادگستری و ستاد امر به معروف نهی از منکر خراسان جنوبی افزود: با زحماتی که برای این انقلاب کشیده شده نباید از دور نظاره‌گر باشیم که جامعه فاسد شود در حالی که دشمن از هیچ تلاشی برای تخریب در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و رسانه‌ای کوتاهی نمی‌کند.

وی گفت: وقتی امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع می‌شود یعنی انسانیت مظلوم واقع شده، اگرچه چنین اقداماتی دیرهنگام است اما هر وقت انجام شود، به جاست.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: در مقابل خون‌هایی که برای باروری این نظام تقدیم شد ما چه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم؛ دشمن برای تخریب آماده است ولی ساختن دوباره به سختی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر، فرصت را از سوء‌استفاده‌کنندگان می‌گیرد، همانطور که برخی‌ می‌گفتند دیگر از ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان در جمهوری اسلامی خبری نخواهد بود اما با حضور حماسی مردم توطئه‌های آنها نقش بر آب شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: دست قدرت الهی سران استکبار را به ذلت گرفتار کرد و امروز شما در چه شرایطی قرار گرفته‌اید؛ قوه قضاییه با قدرت، دولت تازه نفس و مجلسی همراه که خود نویدبخش است.

وی افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه برای هر موضوعی باید از صاحب‌نظران دعوت و مشکلات طرح شود و راه‌حل‌ها به صورت کارشناسی مد نظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در جمع دولتمردان تاکید کردند که از یک ساعت هم برای خدمت نباید گذشت، باید بدانیم با این همه حقوق مردم که ضایع شده اقدامات فرهنگی حرف اول را می‌زند زیرا همه امور برای انسان زاییده فرهنگ است.

در این آیین تفاهم‌نامه مرکز وکلای قوه قضاییه، دادگستری خراسان جنوبی و ستاد امر به معروف نهی از منکر استان با رویکرد ویژه قوه قضاییه در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به منظور ایجاد زمینه مشارکت فعال وکلا و کارشناسان قوه قضاییه برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر با حضور نماینده ولی فقیه در استان، دادستان بیرجند، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) و رییس مرکز وکلای قوه قضاییه خراسان جنوبی منعقد شد.