نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: امروز موضوع تبلیغ و تبیین صحیح از مهمترین مسائل اولویت‌دار است.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با حجت الاسلام کیانی، مسوول گروه جهادی – تبلیغی صادقیون دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه خداوند روح عالم بزرگوار آیت الله مهدوی کنی را شاد کند، اظهار داشت: در چنین مقطعی که مردم جهان از دو مکتب پوشالی شرق و غرب روی برگردانده‌اند، اولویت با تبلیغ و تبیین درست است.

وی ادامه داد: امروز بحث شهر، استان و کشور مطرح نیست بلکه بحث جامعه بشری در میان است.

وی با اشاره به اینکه بعد از جنگ جهانی اول و دوم، جهان به دو قطب الحاد شرق و غرب تقسیم شد که حاصلش سختی، گرسنگی، قتل و کشتار مردم بود، افزود: در مقطعی از زمان اندیشه و فکر از بشر گرفته شد و سختی‌های موجود و عامل تشکیل آن دو تشکل ناپسند نیز همان سرگردانی مردم بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: در طول زمان مکتب شرق پُز علمی خود را می‌داد در حالی که هیچ چیزی در بساط نداشت و بلوک غرب نیز به تمدن خود می‌نازید در حالی که وحشی‌ترین انسان‌های تاریخ بودند، و امروز هر دو مکتب به رسوایی کشیده شده‌اند زیرا مردم فرصت فکر کردن پیدا کرده‌اند.

وی گفت: امروز جهان به صورت یک کف دست درآمده است و نمی‌توان به صورت جزیره‌ای زندگی کرد، لذا مسوولیت کل بشر بر دوش هر کسی است که بتواند به هر مقداری که می‌تواند در روشنگری افراد نقش ایفا کند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین عبادی یادآور شد: امروز مشتری‌های شما در کف خیابان های واشنگتن، لندن، برلین و پاریس فریاد سر می‌دهند و می‌گویند تا عدالتی نباشد صلحی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه جایگاه امیرالمومنین علی(ع) حتی در پیش دشمنان و همه ملت‌ها موضع عدلی است که همه انبیا به آن دعوت کرده‌اند، اضافه کرد: امروز بهترین شرایط برای تبیین مکتب ائمه معصومین(ع) فراهم شده است، زیرا شناسنامه آنها در تاریخ در پیش دوست و دشمن به عنوان یک مسئله حق روشن بوده و هست.

امام جمعه بیرجند گفت: حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نیز وارث عدالت امام علی(ع) و امام مجتبی(ع) است و در تاریخ خط نشان پایمردی را کشیده است که امروز مردم سراسر دنیا برای حضور در اربعین حسینی راهی کربلا می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: خداوند متعال شما را بسیار دوست دارد زیرا چنین توفیقی به شما عنایت کرده که در این راه گام بردارید، لذا جمع خودتان را برای جهان آماده کنید زیرا دنیا آماده پذیرش است.

وی یادآور شد: در روایتی آمده است که «زمانی خواهد آمد که هم بهترین و هم بدترین زمان باشد» و امروز همان زمان وعده داده شده است.

وی گفت: مرحوم آیت الله خزعلی در گذشته و در درس تفسیر خود بیانی دارند که می‌فرمایند: « انتظار ظهور حضرت مهدی(عج) را باید داشت اما هنوز زمان آن فرا نرسیده است زیرا در آن زمان کره زمین دارای یک سری سلسله اعصابی خواهد بود که اگر به کف دست خود نگاه کنید از هر گوشه جهان به صورت لحظه‌ای می‌توانید اتفاقات را هم ببینید و هم اطلاع حاصل کنید» و ما امروز در چنین شرایطی هستیم.