فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: امروز رسانه بیشترین تاثیر را در بیداری ملت ها و افشاگری واقعیت ها دارند.

 سردار مهدوی در جلسه کمیته فضای مجازی و رسانه قرارگاه جهاد تبیین استان اظهار کرد: نقش رسانه ها در بحث جهاد تبیین بسیار دارای اهمیت است.

وی تصریح کرد: رسانه عرصه ای مهم و مجموعه ای بوده که می تواند زبان گویا بسیاری از واقعیت های تاریخی باشد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی افزود: امروز صهیونیست با کودک کشی، نسل کشی و هزاران جنایتی که در حق انسان های بی دفاع و مظلوم غزه انجام می دهد و سعی دارد که مانع از انعکاس این جنایات ها به دنیا شود.

مهدوی با بیان اینکه صهیونیست غاصب و ظالمان غربی از نشر واقعیت های موجود در صحنه ترس دارند، افزود: اگر این جنایت ها در دنیا منعکس صود بدون شک دروغ گویی های چند صد سالیشان آشکار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه انعکاس صحنه های جنایت رژیم صهیونیستی در فلسطین به دنیا توسط اصحاب رسانه با منافع و دیدگاه های غرب و اسرائیل در تضاد است که یکی از آنها حقوق بشری است، بیان داشت: در حالی غربی‌ها دم از حقوق بشر می زنند که امروز شاهد کشتار ۱۱ هزار انسان بی دفاع و کودک در فلسطین بدست رژیم صهیونیستی هستند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) با بیان اینکه رسانه‌ها می توانند زبان گویای واقعیت ها باشند، یادآور شد: انعکاس این واقعیت ها به نسل جوان و مردم دنیا خود نقش مهم رسانه ها را نشان می دهد.

مهدوی افزود: یکی از بازخوردهای مثبت انعکاس جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه توسط رسانه ها این بوده که بسیاری از افراد جهان که مسلمان هم نبودند حتی در آمریکا و اروپا برای دفاع از ملت مظلوم غزه به صحنه آمدند و این محصول کار رسانه است.

وی بیدار کردن ملت ها و آزادگان، بیدار کردن اقشار مختلف در دنیا، انعکاس اعتراضات جهانی به جنایت های رژیم صهیونیستی را از بازخوردهای دیگر فعالیت رسانه ها برای نشان دادن واقعیت ها عنوان کرد و بیان داشت: همه اینها به واسطه کار رسانه و فعالیت فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی بوده که منجر به بیداری ملت ها و افشای ماهیت واقعی دشمنان و جنایت های آنها در دنیا شده است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) گفت: امروز رسانه بیشترین تاثیر را در بیداری ملت ها و افشاگری واقعیت ها دارند.

مهدوی از شکل‌گیری قرارگاه جهادی در استان خبر داد و افزود: در این راستا خوشبختانه انسجام بخشی و هماهنگی خوبی بین دستگاه های دولتی وجود دارد و برنامه‌ریزی های خوبی برای تمامی مراکز علمی، آموزشی و دستگاه ها در حال انجام است.

وی به برخی از برنامه‌های این قرارگاه در استان اشاره داشت و یادآور شد: در قالب قرارگاه جهاد تبیین کارگروه های مختلفی تشکیل شده که هر کدام با عمل به وظایف خود تاثیر به سزایی در ذهن مخاطب و بیداری نسل جوان خواهند داشت.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) به بخشی از وظایف قرارگاه جهاد تبیین در استان اشاره نمود و بیان کرد: این قرارگاه باید به نحوه شکل گیری و گذشته تاریخی رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آنها، فرمایشات امامین انقلاب اسلامی در این خصوص و صحبت های شهدا، با استفاده از زبان هنر و اشکال مختلف هنری اقدام تا جنایت های رژیم صهیونیستی و آمریکا برای همه ملت های جهان تبیین شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور