مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام تیم امدادی این جمعیت به محل حادثه در کویر شهداد کرمان خبر داد.

محمدعلی کاوسی روز جمعه در تشریح این خبر گفت: ساعت ۱۳:۲۶ امروز ۲۹ دی ماه، از مرکز اورژانس استان با مرکز EOC هلال احمر خراسان جنوبی تماس و تقاضای کمک شد.

وی افزود: در پی این تماس مبنی بر وقوع حادثه واژگونی خودرو آفرود در کویر شهداد استان کرمان، از هلال احمر خراسان جنوبی تقاضای اعزام بالگرد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: بلافاصله پس از این تماس تلفنی، پیگیری‌های لازم برای اعزام بالگرد انجام شد اما به دلیل فاصله زیاد و مشکل سوخت امکان پرواز مستقیم به محل وقوع حادثه وجود نداشت.

وی ادامه داد: بلافاصله جلسه مجازی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و معاون سیاسی امنیتی استانداری، جمعیت هلال احمر استان، فرمانده انتظامی استان و مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی برگزار و هماهنگی لازم برای استفاده حداکثری و هماهنگی بین بخشی و بین سازمانی به ویژه بکارگیری ظرفیت تیم‌های آفرود انجام شد.

کاوسی گفت: بنابراین یک تیم امدادی شامل خودرو آمبولانس به همراه تکنسین اورژانس و نیروی انتظامی از نزدیک‌ترین پایگاه استان (چاهداشی) به محل وقوع حادثه اعزام شد.

بیابان لوت که بین استان‌های خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان مشترک است، در بخش شهداد کرمان قرار گرفته‌ و مشهور به کویر شهداد یکی از مقاصد گردشگری است.

خراسان جنوبی از سمت نهبندان به شهداد و کرمان متصل می‌شود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور