نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در برنامه‌های ماه محرم پیام حرکت امام حسین (ع) مطابق با شرایط روز برای مردم بازگو شود.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز شنبه در دیدار با اعضای ستاد مردمی محرم ۱۴۴۳، با اشاره به جمله معروف ”کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا وَکلُّ شَهرٍ مُحَرَّمٌ” افزود: عاشورا یک تاریخ نیست و یک جریان است، کربلا یک نقطه جغرافیایی نیست و یک جریان است.

وی اظهار داشت: این دو جبهه است در مقابل هم، حضرت امام حسین (ع) و اصحاب ایشان که بهترین اصحاب بودند در نقش مبارزه با علت‌های فساد، کاری انجام دادند که نه در گذشته تاریخ و نه در آینده نمونه ندارد و همه آنهایی که بعد از این انجام وظیفه می‌کنند، حامل پیام آن انقلاب‌اند که اولین کاروانش کاروان حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: کار شما نیز همین است، شما فرماندهان جبهه نرم علیه استکبار جهانی هستید و تمام کارهایتان باید یک معنا داشته باشد، هدفمند و دارای پیام باشد.

وی افزود: اینکه مردم  با جمعیت‌های انبوه این همه وقتشان را در اختیار قرار می‌دهند باید برای پر کردن وقت گرانبهای آنها با محتوایی که پیام امام حسین (ع) را می‌رساند تلاش کنید، یعنی همواره بعد از ماه صفر در هر سالی طرح و برنامه‌ها مطابق با شرایط روز پر شود که برای محرم آینده بتواند تغذیه کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: انقلاب اسلامی ایران هم از محرم و صفر سر درآورده است اما موانع را در این ۴۰ سال مشاهده کردید حالا این موانع چه در بیرون و چه در داخل تعبیه می‌شود، چه آگاهانه و با خصومت و چه ناآگاهانه و از روی جهل صورت می‌گیرد.

وی افزود: بیش از همه، دشمنان ما که کارشناس هستند، این دو جریان را خوب می‌شناسند وقتی متخصص در دشمنی و با سخنی فوق تخصص در تحلیل‌هایی که پیش خود دارند و می‌گویند اینکه ما بر مسلمان‌ها چیزه بشویم، شدنی است اما جمعیت شیعه مثل مرغ بلندپروازی که در اوج است و از تیررس ما خارج است با دوبالی که یکی سرخ است و یکی سبز و حفاظی که دارد با اینها چه کنیم؟

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: بال سرخ آن پرنده کربلا و عاشورا است و بال سبزش امید و نوید ظهور حضرت مهدی (عج) است و حفاظی دارد به نام ولی فقیه، آنها چه در طول تاریخ و چه در زمان معاصر و چه امروز آنچه در دستشان باشد در این جریان در دشمنی کم نمی‌گذارند.

وی گفت: وقتی رضاخان پالانی کثیف را مسلط می‌کنند و برنامه می‌دهند دست این آدم پست، در کنار برنامه‌های مختلف از اینکه مردم را بکوبد و غارت کند، می‌گوید مجالس امام حسین (ع) را تعطیل کنید چرا که دشمن در کارشناسی‌اش اشتباه نمی‌کند، وقتی استکبار جهانی داعش را پرورش می‌دهد و دست به کار جنون‌آمیز می‌زند که حرم اهل بیت (ع) را تخریب کنید یعنی این یک جریان است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: پاسخ همه این دشمنی‌ها با شما است، مردم هم که سرکار و کاملا پا در رکاب هستند، ما در این بیش از ۴۰ سال با موانع عجیبی در داخل و خارج رو به‌رو بوده‌ایم و گام دوم انقلاب یعنی یک حرکت جدید، این تعبیر در گام دوم صرفاً یک لفظ نیست و این به موقع به قلب پاک رهبر انقلاب اسلامی الهام می‌شود.

وی گفت: نشانه‌اش را هم می‌بینید، کسی که جز خدا غیب نمی‌داند، توطئه‌های چند ساله و تغییر فرهنگ مردم و تسلط‌های آنچنانی برای چیست؟ همه در کمین‌اند اما الهام می‌شود گام دوم انقلاب اسلامی، در حالی که دشمن چنان به طرح و برنامه خودش مغرور است که چند وقت پیش صراحتاً گفت دیگر ۹ دی و ۲۲ بهمنی نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: آن الهامات الهی و این هم تاییدات پروردگاری که این مردم عزیز، چه زیبا رقم زدند؛ انتخابات مجلس شورای اسلامی در خور گام دوم انقلاب و انتخاب فرد شایسته‌ای در انتخابات ۲۸ خرداد در خور گام دوم انقلاب، انتخابات شورای شهر و روستایی که دیروز وقتی شورای شهر تهران را نشان داد و آقای چمران من لذت بردم، کسی غیب نمی‌داند اما کارها دست مردم است و دل‌ها دست مردم است.

وی  اظهار داشت: اما آن الهام معنایش این است که شما عزیزان و مردمی که مخاطب شما هستند از همین اول محرم (برنامه‌ها) هدفمند و جمله به جمله باید پیام داشته باشد، شما دشمن را مأیوس کردید و ناکام گذاشتید، آن همه ادعا دیدید چه شد، در چند سال قبل نماینده ارشد دولت در همین استان خراسان که هر روز یک مفسده‌ای را راه می‌انداخت در سخنرانی خود گفت من آمده‌ام که فرهنگ مردم را تغییر بدهم، یک آدم بی‌فرهنگ آمده که فرهنگ مردم استان را تغییر بدهد، به اتکای دولت علیّه، حواس شما خوب جمع است، امروز انقلاب، اربعین حسینی و محرم دنیا را فرا گرفته و تنها شما نیستید، همه منتظر ظهور هستند و بیش از همه مردم کشورهای غربی تشنه عدالت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: وقتی می‌گوییم این یک جریان است، وقتی می‌گوییم جبهه است، صرفاً یک مراسم نیست و اگر صرفاً یک مراسم باشد ناصرالدین شاه هم این مراسم را انجام می‌داد لذا دشمن درصدد تغییر عقیده و سبک زندگی شما است و کار شما باید متناسب با دشمن باشد.

وی افزود: در جبهه‌های نظامی همواره در مقابل هر سلاحی، سلاح مناسب دارند و با تفنگ برنو که نمی‌شود با موشک جنگید، دشمن هدف و نقطه‌ای را که می‌خواهد بزند عقیده و فرهنگ شما است، شما هم باید خودتان را مجهز کنید و پاسخ دشمن را مناسب بدهید، خدا نیز به شما منت نهاده و بعد از آن همه اعمال سلیقه، حزب‌ها و گروه‌ها، انواع و اقسام سوءاستفاده‌ها پشتوانه شما این مجموعه‌ای است که به دست شما و مردم انتخاب شدند، افرادی که فرهنگ اسلام و انقلاب را می‌خواهند و از دشمن بیزارند.

امام جمعه بیرجند گفت: همین جا باید به شعور مردم با فرهنگ خراسان جنوبی خیلی آفرین گفت و واقعا جای تحسین دارد که این مردم این نیرو (آیت الله رییسی) که بومی نبوده اما با ذوق، تشخیص، شعور و فرهنگ بالای خود ۱۵ سال قبل از همه مردم عزیز ایران، مردم خراسان جنوبی به این نتیجه رسیدند که این نیرو می‌تواند مردم ایران را نجات دهد.

وی افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی به خراسان جنوبی و شهر بیرجند این همه عنایت دارد و بیرجند را به عنوان مرکز علم و دین تعبیر می‌فرمایند در حالی است که برخی شهرستان‌های استان از بیرجند در این زمینه جلوتر هستند و امروز برخی به دنبال تغییر سبک زندگی هستند.

وی گفت: نمی‌دانم عمدا یا سهوا، علما یا جهلا اما شیوه کار آنها سبک زندگی مردم را به سمت بی‌دینی برد، چه در بحث‌های اقتصادی و چه حقوق‌های نجومی، یک عده را چنان به پول مشغول کردند که از دین فاصله گرفتند، یک عده را هم آنچنان به گرسنگی دچار کردند که به ناچار از دین فاصله گرفت، این فرهنگ مردم نبود این تحمیل شد، بعد به جای اینها رقص و وسایل غنا تحمیل کردند لذا کاملا دشمن را می‌شناسید اما عمدی یا سهوی داخلی‌ها را خدا می‌داند.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی گفت: شیوه کار آنها مردم را به سمت بی‌دینی و بی‌اعتمادی، دروغ‌های شاخداری که باعث سلب اعتماد بین دولت و مردم کرد در حالی که در سیستم انقلاب اسلامی دولت مال مردم است، فرق بین مردم و رجایی چیست؟ هیچی، مردم انقلاب کردند و رجایی را در آن منصب گذاشتند، این با بنی‌صدری که برنامه دشمن را اجرا می‌کند و زمانی که احساس خطر می‌کند و به اربابش پناه می‌برد، ۱۸۰ درجه فرق دارد اما تا رجایی، رجایی است فرقی بین او و مردم نیست، او نه تابع حزب و گروهی است نه می‌خواهد جیبش را پر کند، آمده است تا وظیفه‌اش را انجام دهد.

وی افزود: امروز شما در آستانه یک چنین شرایطی به دوران صدر انقلاب برگشتید البته مشکلاتی که عمدا یا سهوا تحمیل شده است و انبوهی از مشکلات را برای این دولت گذاشته‌اند، صبر انقلابی می‌خواهد، یعنی برنامه‌ها را طوری انجام داده‌اند که این دولت نتواند کاری کند، از کسری بودجه گرفته تا فروش اوراق قرضه، اما اجمالا انبوه مشکلات یا بالابردن حقوق‌های بی‌دلیل در آستانه تحویل دولت، اینجاست که این مساله هم صبر انقلابی می‌خواهد تا این موارد هم پشت سر گذاشته شود.

وی گفت: شما حامل پیام امام حسین (ع) هستید و بعد از ناکامی‌هایی که استکبار جهانی در طول تاریخ و در این جریان‌های اخیر داشته و پیروزی‌هایی که بعد از آن همه آیه‌های یأس خواندن و منع مجالس امام حسین و تخریب حرم ائمه معصومین (ع)، پیروز این میدان شما هستید، شما فرماندهان جنگ نرم علیه دشمن نابکار و شیطان هستید که یک لحظه با ما دوستی ندارد و تمام وجودش دشمنی است، هیچ پاسخی جز قدرتمند شدن ندارد.