نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: امروز روزی نیست که ما به عنوان نیروهای انقلابی، ارزشی و اسلامی به خود اجازه تفرقه بدهیم و باید تفرقه‌ها جمع شود.

 حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار اعضای جامعه روحانیت مبارز خراسان جنوبی افزود: باید با وحدت همه با هم کنار بیایند و شرایط دیگر هم که مساعد است لذا امروز فرصت‌ها خیلی مغتنم است و قبل از اینکه این فرصت‌ها بسوزد باید حداکثر بهره‌برداری صورت گیرد.

وی گفت: خطر اینکه فرصت‌ها از دست ما برود زیاد است و ما در گذشته بسیاری از فرصت‌ها را از دست دادیم و بعد به خیلی مشکلات گیر کردیم که آنها درس باشد تا بیش از این آسیب نبینیم.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه نامگذاری امروز به عنوان روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه بسیار مطلب مناسبی است ادامه داد: مشکل امروز بشر و گذشته تاریخ و تجربه‌ای تلخ برای نوع بشر این بوده که انگیزه‌های غیرالهی و غیرانسانی و هواهای نفسانی انسان‌ها را به تعبیر غربی‌ها گرگ انسان‌ها کرده است.

وی گفت: مشکل ما امروز این است که انسان‌ها گرگ و پلنگ شدند و تنها راهی که انسان به صلح برسد این است که به حقیقت انسان شود؛ انسان که درنده و شیطان نیست.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به آیه «کَانَ النَّاسُ أُمَّهً وَاحِدَهً فَبَعَثَ اللَّهُ النَّبِیِّینَ مُبَشِّرِینَ وَمُنْذِرِینَ وَأَنْزَلَ مَعَهُمُ الْکِتَابَ بِالْحَقِّ لِیَحْکُمَ؛ مردم در ابتدای تشکیل اجتماع، گروهی واحد و یک دست بودند و اختلاف و تضادی در امور زندگی نداشتند پس از پدید آمدن اختلاف و تضاد خدا پیامبرانی را مژده دهنده و بیم‌رسان برانگیخت، و با آنان به درستی و راستی کتاب را نازل کرد، تا میان مردم در آنچه با هم اختلاف داشتند، داوری کند»، افزود: انسان در ذات خود امت واحده است.

وی گفت: پیغمبران و جانشینان پاک آنان برای انذار و تبشیر مبعوث شدند تا بشر را سر جایش نگه دارند و امروز جایگاه بشر عوض شده و به انواع و اقسام وسائل نابودکننده در همه ابعاد مجهز شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: این تنها یک راه دارد و این است که بشر به خود برگردد و انسان شود؛ فلسفه اینکه حکومت و حاکمیت باید از ناحیه خدای متعال باشد و به وسیله امناء الله که پیامبران و جانشینان خاص و عام آنها هم همین است و راه دیگری هم ندارد.

وی اظهار داشت: شما امروز به برکت انقلاب جمهوری اسلامی در جای جای دنیا حرکت‌هایی را بر مبنای عدالت می‌بینید و این همان دعوت انبیا است، امروز در کشورهای غربی حرکت‌هایی شروع شده که به زبان خودشان همین را می‌گویند، جلیقه زردهای فرانسه نیز حرفشان همین هست و حرکت‌های دیگر در شرق و غرب وجود دارند که حرف آنها همین است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در ایام اربعین حسینی افرادی از همه دنیا حرکت می‌کنند و به سمت کربلا می‌آیند که معنای این حرکت عظیم همین عدالت‌خواهی است، آنها که همه مسلمان یا شیعه نیستند اما به این نتیجه رسیدند از اطراف دنیا حرکت می‌کنند و عدالت را می‌خواهند.

وی افزود: کارشناسی استکبار جهانی در دشمنی واقعا سنگ تمام است، او یک نقطه را در نظر گرفته و خودشان هم می‌گویند همه گزینه‌ها روی میز ما است و سعی می‌کنند به هر نحو مانع شوند تا اینکه آرمان‌های جمهوری اسلامی پیاده نشود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه فطرت مردم برای پذیرش دعوت اسلام آمادگی دارد گفت: کار شما همین است، یعنی وحدت بر یک کلمه که کلمه توحید است و نویدهایی هم به وسیله انبیای مختلف و بیش از همه در اسلام توسط نبی مکرم اسلام (ص) و جانشینان پاک آنها در مساله آخرالزمان، ظهور و تجمع بر عدل است.

وی اظهار داشت: کار شما یک کار اصولی است و ما از گذشته آزمون و خطا هم داشتیم که طبیعی هم بوده، پیداست که تفکر تشیع که ۱۴۰۰ سال در انزوا بوده و تجربه حکومتی را از دست داده آزمون و خطا دارد، این هم که شما روحانیت مبارز در واقع تجدید بنا می‌کنید به همین دلیل است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: همراه با گام دوم آزمون و خطا کفایت می‌کند و ما باید از خطاهای خودمان درس بگیریم و برنامه‌ای حساب شده داشته باشیم، امروز شرایط مساعدی پیش آمده است که باید از کارهای سلیقگی بپرهیزیم و بیش از همه به اهداف بعثت انبیا و آنچه که تجمع آخرالزمان بر عدالت و محور حضرت مهدی (عج) خواهد بود تمرکز داشته باشیم.

وی گفت: این مساله آن قدر جاذبه و جدی است که حتی دشمنان شما هم باورشان است که این کار شدنی است لذا دشمنان طرح‌هایی دارند که با مهدی آخرالزمان (عج) درگیر شوند.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر شرایطی در کشور پیش آمده که مجلس، دولت و قوه قضائیه انقلابی هستند و در میدان حضور دارند، ما باید از این فرصت استفاده کنیم و از متفرق شدن بپرهیزیم.

وی اظهار داشت: جاهایی هم که نیت‌ها بر خیر است اما تفرقه وجود دارد را جبران کنیم و مساله ائتلاف و اتحاد به‌صورت ریشه ای باید به یک اصل برگردند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: همین که الان بین نیروهای ارزشی حالتی پیش آمده که شاید در برخی از موارد حرف یک گروه درست باشد و در بعضی از موارد حرف گروه دیگر درست باشد در شرایط مساعد باید این رخنه‌ها بسته شود که همین رخنه‌های کوچک بعد بزرگ می‌شود.

وی افزود: بازسازی روحانیت مبارز مساله بسیار ارزشمندی است و در گذشته سستی‌هایی شد و به‌هم ریخت لذا امروز تجدید حیات می‌کند و باید دیگر از نوع آنچه را که بر سرش گذشت و ارزش‌هایش را بالا و پایین کرد، پرهیز شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امیدواریم این جلسات شما و مشابه این در همه استان‌ها و مرکز به‌صورت هماهنگ برگزار شود و با همه نیروهای ارزشی باید در قالب‌های مختلف و در فرصت‌ها نشست حاصل تا مشخص شود که موارد اختلاف و اتحاد کجاست.