#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: صنعت گردشگری نیازمند طرحی نو است که جدای از معرفی فرهنگ و تمدن، اقتصاد و موقعیت‌های فرهنگ سیاسی را در نظر داشته باشد تا جلوی کارشکنی‌ها در این زمینه گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در جمع کارکنان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی افزود: تاکنون گردشگری نداشتیم و گردشگری با فعالیت جریان سیاسی برای تغییر نگرش مردم فعالیت کرده است.

وی ادامه داد: وزارت‌های میراث فرهنگی، محیط زیست و فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر انواع تغییرهای سیاسی در کشور  جایگاه اصلی خود را پیدا نکردند در حالی که مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند با عوض شدن دولت‌ها سیاست‌های قانونی عوض نشود زیرا سیاست باید بر اساس قانون اساسی تعریف شود.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: به عنوان محیط زیستی جاسوس‌های آنچنانی شناخته می‌شوند و به عنوان گردشگر عوض اینکه میراث فرهنگی چندین ساله اسلامی که راهگشای جامعه بشری بوده معرفی شود عده‌ای با سوء استفاده اقدام می‌کنند و مسوولی می‌گوید که آمده‌ایم تا فرهنگ را تغییر دهیم.

وی گفت: برخی گردشگران در سال‌های گذشته از مهمترین مصیبت‌ها بودند زیرا گردشگر نبودند عناصر سیاسی بودند که لانه می‌کردند و هیچ قانونی را رعایت نمی‌کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: وزیر خارجه سابق انگلیس به عنوان گردشگر می‌آید و به اهداف خود می‌رسد بعد برخی‌ها اسمش را گردشگری می‌گذارند.

وی تاکید کرد: مسوولان از فرصت همسویی قوای سه گانه باید بهترین استفاده را بکنند گردشگر با ورودش باید حرمتش حفظ شود و از آنجا که آمده تا چیز جدیدی را بشناسد باید برای وقت او برنامه‌ریزی شود تا با دست پر از استان یا کشور خارج شود.

امام جمعه بیرجند بر توجه به حوزه صنایع دستی تاکید کرد و افزود: برخی صنایع دستی باید احیا شود و اداره کل میراث فرهنگی باید نسبت به آموزش، تامین مواد اولیه و بازار فروش به خوبی اقدام کند.

وی یادآور شد: توجه به صنایع دستی از نظر اقتصادی، سیاسی و بین المللی مهم است اما باید مطابق با قانون اساسی تعریف و برابر آن اجرا شود وگرنه یک عده بیگانه قانون شکنی و بی‌حیایی را ترویج می‌کنند که بین مردم و مسولان درگیری ایجاد کنند و فایده‌ای هم نخواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: نوآوری داشته باشید تا فرهنگ را صادر کنید و الا فرهنگ غربی که حیوانی است.

وی افزود: قانون در هر کشوری ارزش ویژه‌ای دارد اما گردشگر وارد ایران که می‌شود هیچ قانونی وجود ندارد که جای سوال است باید برای اینگونه مشکلات در حوزه گردشگری بازنگری شود.