🔹سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: اقتصادی کردن بخش کشاورزی، سبب ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی می شود.
مهدی جعفری با بیان این مطلب در جلسه دیدار مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان، خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی با ظرفیت های فراوان، یکی از پیشران های حوزه اقتصادی استان است.
🔹وی متذکر شد: با توجه به اقلیم خراسان جنوبی بایستی با حمایت از کشاورزان در راستای افزایش سطح زیر کاشت محصولات مزیت دار خاص استان اقدام کنیم.
🔹سرپرست معاونت اقتصادی استاندار با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای تکمیل زنجیره های ارزش محصولات کشاورزی مزیت دار استان، اظهار داشت: با وجود اینکه استان خراسان جنوبی در منطقه ای کویری واقع شده ولی در بخش کشاورزی از پتانسیل‌های مناسبی برخوردار است.
🔹به گفته وی؛ توجه و حمایت از بخش کشاورزی می تواند موجب نگهداشت جمعیت در منطقه شده، به رفع نیازهای غذایی منطقه و کشور و نیز توسعه اشتغال پایدار بینجامد.
🔹جعفری به اقدامات شاخص دولت سیزدهم در زمینه حمایت از بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: ارتقاء کیفی و کمی سطح تولید محصولات کشاورزی استراتژیک، تکمیل زیرساخت های بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی جهت افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی، تقویت و افزایش سرمایه صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی و اشتغال خرد روستایی، احداث مجتمع های تولید گیاهان دارویی و مجتمع های بزرگ گلخانه ای و تولید انواع صیفی جات، سبزیجات و …. از جمله اقدامات دولت در استان خراسان جنوبی است.
🔹وی در پایان ادامه روند خدمات رسانی دولت و حمایت بیشتر از بخش کشاورزی استان را خواستار شد.

نوشته و خبر نگار :حامد عارفی نیا و ا.حسن پور