#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی براساس نتیجه آزمایش‌های انجام شده در ۲ روز اخیر نسبت به روزهای قبل ۲ برابر شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ آزمایش مولکولی (PCR) تشخیص کرونا در استان خراسان جنوبی انجام شد که ۴۶ بیمار جدید کرونایی شامل هشت بیمار بستری و ۳۸ بیمار با نمونه‌گیری سرپایی شناسایی شدند.

کامبیز مهدی‌زاده شامگاه امروز (سه‌شنبه) اظهار داشت: ۲۲ مورد از بیماران جدید شناسایی شده در شبانه‌روز گذشته مربوط به شهرستان بیرجند، ۱۰ نفر شهرستان قاینات، پنج نفر شهرستان طبس، چهار نفر شهرستان فردوس، ۲ نفر شهرستان سرایان، ۲ نفر شهرستان سربیشه و یک نفر مربوط به شهرستان نهبندان است.

وی افزود: همزمان ۴۸۰ آزمایش سریع کرونا (RT) انجام شد که از این طریق نیز ۷۳ بیمار کرونایی شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در حال حاضر ۱۴۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان جنوبی بستری هستند که ۴۵ نفر دارای آزمایش کرونا مثبت بوده‌اند.

وی گفت: هفت نفر از این بیماران کرونایی در بخش‌های آی سی یو نگهداری می‌شوند که حال ۲ نفر از آنان وخیم است.

مهدی‌زاده افزود: در شبانه‌روز گذشته ۳۹ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۲۹ بیمار شامل چهار بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی ۴۴ هزار و ۵۴۷ تست مولکولی (PCR) در استان انجام شد و ۱۶ هزار و ۲۶۴ بیمار کرونایی شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۴۵۱ بیمار مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی بهبود پیدا کردند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی هستند.

وی افزود: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته ۲ مورد فوت جدید ناشی از کرونا در استان داشتیم و مجموع موارد فوت بیماری کووید ۱۹ تا امروز به ۷۶۸ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز گذشته نیز از شناسایی ۴۷ مورد مثبت کرونا در خراسان جنوبی خبر داد که شامل سه بیمار بستری و ۴۴ بیمار از طریق نمونه‌گیری سرپایی بوده است.

از این تعداد ۲۵ مورد مربوط به شهرستان بیرجند بوده و مرکز استان طی روزهای اخیر بیشترین تعداد بیماران جدید شناسایی شده را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که روز یکشنبه (۸ فروردین) ۲۲ مورد مثبت ابتلا به کرونا از طریق تست پی سی آر در این استان اعلام شد و تعداد روزانه بیماران جدید شناسایی شده در اسفند سال گذشته برخی روزها به کمتر از ۲۰ نفر رسید.

خراسان جنوبی پیک سوم کرونا را در آبان و آذر سال گذشته پشت سر گذاشت.