#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

با ثبت یک موردفوت جدید ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۰۰ نفر افزایش یافت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۱۵۰ آزمایش تشخیصافزایش قربانیان کرونا در خراسان جنوبی به ۹۰۰ نفر کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۳۴ بیمار جدید شامل ۶ بستری و ۲۸ مورد سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۳ مورد از شهرستان بیرجند، ۱۱ مورد از شهرستان قاینات، شهرستان‌های خوسف، سربیشه و نهبندان هرکدامک دو مورد و از شهرستان‌های بشرویه، ریال درمیان، زیرکوه و طبس هرکدام یک مورد جدیدکرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۷۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۰ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر نامساعد است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۳۲ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۳۰ بیمار شامل ۸ بیمار ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۲۸۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز ۵۸ هزار و ۸۸۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۱هزار و ۲۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۴۰۹مورد جدید از تلقیح واکسن کرونا در استان نداشتیم..