🔹استاندار خراسان جنوبی از افزایش شیوه های نام نویسی و شعب اخذ رأی، به جهت حفظ سلامت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد.
ملانوری با اعلام این خبر در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه خاوران از آغاز نام نویسی داوطلبان شوراهای شهر از فردا بیستم اسفند ماه گفت.
🔹وی با اشاره به این که داوطلبان شوراهای شهر و روستا در دوره های قبل به صورت همزمان ثبت نام می کردند، ادامه داد: بنا به تصمیم ستاد انتخابات کشور مبنی بر همزمان نبودن ثبت نام ها، داوطلبان شوراهای شهر می توانند از فردا بیستم تا ۲۶ اسفند به مدت ۷ روز برای ثبت نام اقدام نمایند.
🔹به گفته وی؛ زمان تعیین شده برای داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها نیز از ۱۶ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ می باشد.
🔹استاندار درخصوص شیوه های ثبت نام نیز گفت: با عنایت به شیوع بیماری کرونا و لزوم حفظ سلامت مردم، امکان ثبت نام به صورت غیر حضوری نیز در این دوره فراهم شده است.
ملانوری تصریح نمود: ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، صفحه دسکتاپ، دفاتر پیشخوان دولت و حضور در فرمانداری ها مقدور می باشد.
🔹به گفته وی؛ زمان تعیین شده برای ثبت نام از ۸ صبح تا ۶ بعد ازظهر است.
🔹استاندار از افزایش شعب اخذ رأی نیز گفت و خاطر نشان کرد: در انتخابات سال ۱۳۹۶، تعداد ۹۰۲ شعبه برای اخذ رأی ریاست جمهوری و ۸۱۷ شعبه انتخابات شوراها داشتیم.
🔹ملانوری افزود: برای این دوره از انتخابات، تعداد شعب اخذ رأی ریاست جمهوری به هزار و ۸۳ شعبه و شوراها به هزار و ۳۷۲ شعبه افزایش می یابد.
🔹وی متذکر شد: افزایش تعداد شعب اخذ رأی به این جهت است که شعبه به راحتی در دسترس و در نزدیکی محل زندگی افراد باشد تا بتوانند در خلوت ترین زمان برای حضور اقدام نمایند.
🔹استاندار با تأکید بر این که به همان اندازه که انتخابات برای ما مهم است، سلامت مردم نیز اهمیت بسزایی دارد، گفت: انتخابات به جهت تأثیری که در روند توسعه و پیشرفت دارد و نشانه اقتدار نظام در جامعه بین الملل می باشد، برای ما خیلی مهم است اما حفظ سلامت مردم نیز بسیار مهم می باشد.

ملانوری ادامه داد: سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت از موضوعات مهم انتخابات است که دو اصل حفظ سلامت و امنیت به عهده وزارت کشور به عنوان مجری انتخابات است.
🔹وی تأکید کرد: برای حفظ سلامت و امنیت انتخابات، تدابیر لازم اندیشیده شده و برای تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز نیز برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.
🔹به گفته وی؛ مردم در طول یک سال گذشته برای پیشگیری از بیماری کرونا، آمادگی لازم را پیدا کرده اند لذا امیدواریم که انتخابات را در سلامت کامل پشت سر بگذاریم.