مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه فعالیت‌های این اداره کل امسال جهش خواهد داشت، افزود: قراردادهای حوزه راه در حال حاضر یک هزار میلیارد تومان است که امسال به یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وحید داعی، امروز دوشنبه ۱۸ فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته پیمانکار پروژه احداث باند دوم محور فردوس – سرایان مشخص شده و نسبت به تجهیز کارگاه و استقرار دستگاه‌ها اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: عملیات نقشه‌برداری نیز در حال انجام است و عملیات زیرسازی پروژه احداث باند دوم محور فردوس – سرایان حد فاصل آیسک – فردوس به طول ۲۴ کیلومتر از هفته آینده آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: طول پروژه ۲۴ کیلومتر و مبلغ قرارداد ۷۶۵ میلیارد ریال است که در حال برنامه‌ریزی برای شروع عملیات زیرسازی هستیم.

داعی بیان کرد: علاوه بر تامین زیرساخت در استان خراسان جنوبی، ۱۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۹ هزار نفر در صنایع وابسته و تثبیت اشتغال را به همراه دارد.

وی یادآور شد: تاکنون از ۱۷ هزار و ۱۶۲ کیلومتر مجموع راه‌های این استان ۶۸۵ کیلومتر به باند دوم تبدیل شده که در دو سال گذشته به ترتیب ۴۵ و ۶۵ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است.