مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۸ پروژه در استان افتتاح می‌شود.

،هادی شاه‌وردی در جمع خبرنگاران گفت: پروژه‌های قابل افتتاح شامل ۱۸ پروژه با اعتبار ۸۴۸ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی عنوان کرد: این پروژه‌ها شامل افتتاح ۴ اقامتگاه‌ بوم‌گردی، ۳ سفره‌خانه‌ سنتی، ۲ خانه‌ مسافر، یک مورد مهمانپذیر و ۴ کارگاه‌ صنایع‌دستی در شهرستان‌های بیرجند، نهبندان، بشرویه، فردوس و سرایان خواهد بود.

شاه‌وردی افزود: افتتاح ۲سوییت در مجموعه آب گرم معدنی هلال فردوس، آبرسانی مجتمع ایثار طبس، لوله‌کشی آب‌انبارهای سرایان و افتتاح مسیر دسترسی به مجتمع گردشگری کاه کوه سرایان از دیگر برنامه‌ها این دهه خواهد بود.

او گفت: برگزاری تورهای بازدید از بناهای تاریخی، برپایی میزهای خدمت در مصلاهای نماز جمعه و مساجد، دیدار با صنعتگران، تکریم خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر و …از دیگر برنامه‌هایی است که در این دهه در سطح استان اجرایی خواهد شد.

شاه‌وردی در پایان به حضور پر رنگ خراسان جنوبی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اشاره کرد و گفت: از ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن‌ماه استان با ۴۱۴ مترمربع فضا و ۱۶ غرفه به معرفی قابلیت‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری، سرمایه‌گذاری و صنایع‌دستی استان خواهد پرداخت.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور