مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های متولی مکلف هستند که اعتبارات کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی را در محل همان اعتبار هزینه کنند.

 عباسعلی بهاری در دومین نشست کارگروه ویژه اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۳۹۹ افزود: خرید ساختمان، هر نوع وسیله نقلیه، وسایل لوکس و تزئینی و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از محل این اعتبار اکیدا ممنوع است.

وی متذکر شد: دستگاه‌ها نمی‌توانند از این اعتبار برای تعمیر یا تجهیز مراکزی که در محدوده محلات حاشیه‌نشین و مناطق حاد و بحرانی قرار ندارند نیز استفاده کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: این اعتبارات در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به دستگاه‌های متولی اختصاص می‌یابد.

وی اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی‌های اختصاص یافته به استان در سال ۹۹ از ردیف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و به منظور تجهیز و تعمیر مراکز اجتماعی فرهنگی، محلات حاشیه‌نشین و همچنین مناطق حاد و بحرانی است.

بهاری گفت: از مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته به استان در این زمینه، پنج میلیارد ریال مربوط به نهبندان به عنوان شهرستان حاد و بحرانی است و ۲۰ میلیارد ریال از این اعتبار نیز به محلات حاشیه‌نشین شهرهای بیرجند و قاین اختصاص می‌یابد.

وی درخصوص مراکز و فضاهای مشمول این طرح گفت: اماکن ورزشی، کتابخانه‌ها، پارک، فضای سبز، مدارس، مراکز آموزش دولتی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مراکز فرهنگی و هنری مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پایگاه‌های خدمات اجتماعی بهزیستی مستقر در محلات حاشیه‌نشین مراکز و فضاهای مشمول این طرح هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: تجهیزات مورد نظر برای این مراکز که از محل اعتبارات تخصیصی تامین می‌شود فقط باید جزو تجهیزات ضروری مراکز اجتماعی و فرهنگی باشند.

وی افزود: این تجهیزات در راستای تکمیل زیرساخت‌های لازم برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مراکز هدف تامین می‌شوند.