#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: اعتبارات عمرانی استان در سرفصل‌های تملک و داریی، توازن و نفت از ۷۸۵ میلیارد تومان در سال گذشته به هزار و ۶۹ میلیارد تومان در سال مالی ۱۴۰۱ افزایش یافته که رشد ۳۶ درصدی دارد.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: اعتبارات هزینه‌ای استان نیز در سال مالی ۱۴۰۰، ۴۷۱ میلیارد تومان بوده که با رشد ۲۹ درصدی در سال مالی ۱۴۰۱ به ۶۰۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.
🔹وی پیش‌بینی کرد: اعتبارات عمرانی استان در سال مالی۱۴۰۰ با اختصاص اعتبار از سایر ردیف‌ها و با احتساب اعتبارات عمرانی سفر رئیس جمهور به ۳ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
🔹استاندار با بیان اینکه در شورای برنامه‌ریزی استان سهم اعتبارات شهرستان‌های خراسان جنوبی به صورت درصدی به تصویب اعضا رسیده، اضافه کرد: توزیع اعتبارات در سال جاری براساس روش علمی و تخصصی انجام شده است.
🔹قناعت با تأکید براینکه دستگاه‌های اجرایی از جذب حداکثری اعتبارات ملی وزارتخانه‌ها غافل نشوند، تصریح نمود: در مجموع ۸۰ درصد اعتبارات کشور به صورت ملی و ۲۰ درصد به صورت استانی تخصیص می‌یابد که با توجه به حجم بالای اعتبارات ملی، مدیران دستگاه‌های اجرایی باید تمام تلاش خود را برای جذب حداکثری اعتبارات ملی بکارگیرند.
🔹وی با اشاره به اینکه در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سفر رئیس جمهور اضافه شد و اعتبارات این سفر به هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید، خاطرنشان کرد: تاکنون یک ششم اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان تزریق و بین دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی توزیع شده است.
🔹استاندار عنوان کرد: خراسان جنوبی جزو نخستین استان‌هایی بود که هدف سفر رئیس جمهور قرار گرفت که این موضوع به نفع استان شد و اعتبارات سفر زودتر از سایر استان‌ها به خراسان جنوبی تزریق شده است.
🔹قناعت تصریح کرد: با توجه به اتمام سال مالی ۱۴۰۰، مسئولان دستگاه‌های اجرایی تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات سال مالی جاری بکارگیرند و در خصوص جذب این اعتبارات به صورت هفتگی جلساتی با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شود.
🔹وی با تأکید بر اینکه انتظار این است که مسئولان نگاه بخشی نداشته و نگاه استانی در مولد سازی املاک مازاد دولت داشته باشند، اضافه کرد: انتظار ما از مسئولان دستگاه‌های اجرایی این است که منفعت استان را در مولدسازی املاک مازاد دولت از منفعت وزارتخانه‌ها ترجیح دهند تا شاهد توسعه خراسان جنوبی باشیم.
🔹استاندار اظهار داشت: نباید در شرایطی که برخی دستگاه‌ها برای ارائه خدمات به مردم از نبود مکان رنج می‌برند، در برخی حوزه‌ها املاک مازاد خاک بخورد، لذا از آنجایی این املاک سرمایه ملی است باید مورد استفاده عموم قرار بگیرد.
🔹قناعت تأکید کرد: لازم است کارگروه مولدسازی املاک مازاد دولت فعال‌تر و جدی‌تر از گذشته برگزار شود تا در این کارگروه املاک دولتی مازاد تبدیل وضعیت شده و مورد استفاده قرار گیرند.
🔹شایان ذکر است؛ توزیع اعتبارات به ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی براساس درصد، واگذاری ساختمان شماره ۲ اداره‌ کل استاندارد استان به عنوان ملک مازاد به شورای هماهنگی مواد مخدر برای راه‌ اندازی مرکز ماده ۱۶، طرح و بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایر، شهری و آمایش سرزمینی و محیط زیست و نحوه توزیع اعتبارات جزء ۲ بند “ب” تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ از دستورکارهای شورای برنامه‌ریزی استان بود که با رأی حداکثری اعضا به تصویب رسید.