#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

استاندار خراسان جنوبی گفت: امسال اعتبارات تملک دارایی در خراسان حنوبی رشد ۳۶ درصدی داشت که انتظار داریم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در مبادله موافقت‌نامه‌ها و تخصیص اعتبارات سرعت عمل داشته باشد.

جواد قناعت، در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بیان کرد: سال مالی اعتبارات تملک از ۳۱ تیرماه به ۳۱ شهریوماه تمدید شده است انتظار داریم جذب به موقع باشد و دستگاه‌های اجرایی جذب را به دقایق آخر موکول نکنند.

وی اظهار کرد: مدیران قانون، دستورالعمل‌ها و ضوابط بودجه را مطالعه کنند و از این ظرفیت‌های ملی مندرج در این قانون استفاده و سهم استان را از سطوح ملی افزایش دهند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: مدیری که بتواند با اشرافیت بر قانون از این ظرفیت استفاده کرده و از منابع ملی بخشی را برای دستگاه در استان جذب و سهم دستگاه را افزایش دهد مورد توجه استاندار قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاون عمرانی استاندار پیگیر اخذ تخصیص‌های جدید از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان باشند.

قناعت یادآور شد: در سفر شهریورماه ۱۴۰۰ حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی به استان تعلق گرفت که هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به استان واریز شده است.
وی افزود: علاوه بر این در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر به عنوان متمم نیز به استان اختصاص یافت.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در سفر معاون اجرایی رئیس جمهور به استان در خصوص راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی گناباد با برآورد اعتبار دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان خبرهای خوبی در پی داشت که در آینده اعلام خواهد شد.
وی اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی آمادگی لازم را برای مرحله دوم سفر رئیس جمهور به استان در آینده نزدیک داشته باشند که نیاز است مانند دور اول که مدیران پای کار بودند در این مرحله نیز پای کار باشند تا اعتبارات جدید برای استان اخذ شود.

قناعت بیان کرد: در ارتباط با توزیع اعتبارات هزینه‌ای استان نسبت به سال گذشته در سطح استان شاهد رشد نزدیک به ۳۰ درصد هستیم که عمده آن در بحث حقوق و مزایا است.
وی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان رسمی و پیمانی اظهار داشت: این افزایش حقوق در احکام کارگزینی خردادماه اعمال شده است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: هر سال در بخش حقوق با کسری‌هایی مواجه‌ایم که بررسی‌ها نشان می‌دهد امسال ۲۲ میلیارد تومان کسری داشته باشیم البته خزانه استان پیش‌بینی‌های لازم را در این زمینه انجام داده است.

وی تصریح کرد: در ارتباط با مانده مرخصی بازنشستگان استان که توسط استانداری و پاداش که در سطوح ملی انجام خواهد شد در هزینه استان جای نگرانی نیست.

قناعت یادآور شد: کار خوبی که امسال انجام شد در زمینه سرانه اضافه کار است که دو برابر شده و برای کارکنان رسمی و پیمانی از ۸۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و برای قراردادی‌ها از ۵۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش یافت و مابقی آیتم‌های هزینه‌ای شبیه سال قبل است.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد بودجه هزینه‌ای امسال انقباضی است، گفت: انتظار داریم مدیران دستگاه‌های اجرایی در این بخش صرفه‌جویی لازم را داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: انتظار این است موافقت‌نامه‌های هزینه‌ای با دستگاه‌های اجرایی استان منعقد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز کسری حقوق را پیگیری و رفع کند.