معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اطلاع‌رسانی دستاوردهای دولت نیازمند ارتباط‌گیری با گروه‌های هدف است و تدبیری اندیشیده شود تا در راستای ناامیدسازی دشمن و ایجاد اعتماد عمومی، جریان اطلاع‌رسانی از بسترهای متعدد ادامه یابد.

 ناصر خوش خبر در نوزدهمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی افزود: این شورا برای انعکاس خدمات دولت و نظام توسط دستگاه‌های اجرایی، سیاستگذاری می‌کند.

وی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و دشمنی‌های معاندان نظام، باید این اطلاع‌رسانی‌ها با برنامه‌ریزی دقیق و مشارکت حداکثری رسانه‌ها انجام شود.

رییس شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا بر اطلاع‌رسانی پیرامون پروژه‌ها در هفته دولت تاثیرگذار خواهد بود و در این شرایط باید از ظرفیت رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما، رسانه مکتوب و فضای مجازی متناسب با شرایط استفاده حداکثری کرد زیرا رسانه‌ها نقش اساسی در ارتباط‌گیری مسئولان با جامعه داشته و منجر به اعتمادسازی و امیدآفرینی در مردم می‌شوند.

وی با تاکید بر انعکاس صحیح و شایسته دستاوردهای نظام و دولت خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت اتاق‌های فکر و گروه‌های کاری تخصصی در تمامی زمینه‌ها بهره گرفت.

خوش خبر گفت: ویروس کرونا به عنوان یک بیماری، تمامی حوزه‌ها اعم از اقتصادی، اجتماعی، سلامت و امنیت را تحت تاثیر قرار داده است لذا شورای اطلاع‌رسانی با ایجاد همگرایی و انسجام در امر اطلاع‌رسانی باید با دقت اقدامات بخش‌ها و مسئولیت دستگاه‌ها در پاسخگویی به مطالبات قانونی را دنبال کند.

وی به روزهای باقی‌مانده تا هفته دولت اشاره و تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی آمادگی لازم برای ارائه اقدامات خود در هفته دولت را داشته باشند و فهرست طرح‌ها و پروژه‌های مورد نظر را به دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی ارائه کنند.

نوزدهمین نشست شورای اطلاع‌رسانی استان خراسان جنوبی با ۲ دستور کار «ارائه گزارش دبیر شورا درخصوص اقدامات انجام شده کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی بیماری کرونا»  و «تصمیم‌گیری درباره نحوه اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح در هفته دولت» با حضور اعضا در استانداری برگزار شد.

اعضای شورای اطلاع‌رسانی نیز در این نشست به ارائه نظرات خود پرداختند و مصوباتی به تصویب شد.

از جمله این مصوبات مقرر شد مدیران دستگاه‌های اجرایی ضمن اقدام به تهیه پیوست رسانه‌ای برای تمامی پروژه‌های سال ٩٩، انعکاس صحیح دستاوردهای حوزه خود را به صورت دوره‌ای و ضابطه‌مند در ارتباط با جامعه هدف و مردم در دستور کار قرار داده و نتیجه اقدامات انجام شده را به شورای اطلاع‌رسانی استان گزارش کنند.

همچنین مقرر شد از ظرفیت رسانه‌های استان در راستای ترویج فرهنگ استفاده از ماسک به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل کاهش شیوع بیماری کرونا استفاده شود و مکاتبه‌ای با دستگاه‌های اجرایی برای کسب آمادگی لازم به منظور ارائه و معرفی طرح‌ها و پروژه‌هایی که قرار است در هفته دولت افتتاح شوند، صورت گیرد و نتیجه آن به شورای اطلاع‌رسانی اعلام شود.