🔹استاندار خراسان جنوبی بر استفاده از ظرفیت علما و نخبگان در ارکان تصمیم گیری استان تأکید کرد.
ملانوری با تأکید بر این مطلب در نشست تخصصی با رئیس بنیاد نخبگان استان خاطرنشان کرد: علما و نخبگان به عنوان رهبران فکری جامعه هستند و در فرهنگ سازی نقش بسزایی دارند.
🔹وی تصریح نمود: علما، نخبگان و اندیشمندان استان به واسطه تأثیرگذاری و جایگاه علمی که دارند، ظرفیت های بسیار خوبی می باشند که باید به درستی استفاده شوند.
🔹به گفته وی؛ به کار بردن این پتانسیل های ارزشمند در کارگروه های تخصصی از برنامه های مهم کاری استان است.
🔹استاندار با اشاره به برنامه هایی که به منظور توسعه همه جانبه و پایدار استان در دستور کار دارد، گفت: پروژه های زیرساختی و ابرپروژه هایی همچون احداث راه آهن، انتقال آب و دو بانده سازی جاده ها، می توانند زمینه ساز توسعه صنعت در استان و بالطبع بکارگیری نخبگان جوان در این بخش‌ها باشند.
🔹ملانوری افزود: اجرای این پروژه ها با جدیت در حال پیگیری است و برای شتاب بخشی به روند اجرای آنها تلاش می شود.
🔹وی اقدامات بنیاد نخبگان استان را در راستای حمایت از جامعه نخبگانی ارزشمند خواند.
🔹به گفته وی؛ حمایت از این افراد خاص به جهت جایگاه و تأثیر گذاری که در استان دارند، بسیار مهم است.
🔹رئیس بنیاد نخبگان استان نیز در این نشست، گزارشی از وضعیت جامعه نخبگان و افراد تحت پوشش این بنیاد و برنامه های بنیاد را در استان ارائه نمود.
🔹احمدی زاده با اشاره به پروژه های عمرانی در دست اقدام استان گفت:ایجاد صنایع مادر و پروژه های زیربنایی، ضمن این که به توسعه استان کمک می کنند، می توانند با ایجاد صنایع و واحدهای تولیدی کوچک، فرصت های خوبی نیز برای استفاده از ظرفیت نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان فراهم آورند.