امام جمعه موقت بیرجند گفت: استفاده از ابزار دروغ برنامه جریان کفر و نفاق و شرک بوده لذا شناخت توطئه‌های روز دشمن و تبیین آن برای جامعه امری واجب است.

حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که در مسجد جامع المهدی (عج) اقامه شد، افزود: امروز دشمن تمام قد در میدان است و با نفاق مدرن، دروغ و دورویی به دنبال تضعیف انقلاب اسلامی است که در این شرایط همه مردم و مسئولان باید گوش به فرمان رهبری باشند.

وی با اشاره به دیدار جمعی از مردم خراسان جنوبی با رهبر معظم انقلاب که بیستم شهریور در حسینیه امام خمینی (ره) انجام شد، گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به ضرورت مراقبت کامل و چند برابری ملت‌ها و مسئولان کشورها در دوران تحولات بزرگ جهانی پرداختند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به توطئه‌های دشمنان ادامه داد: زن، زندگی، آزادی کلماتی از متن و بهترین گزاره‌های اسلام است که دشمنان آن را سر می‌دهند اما اراده و هدف دشمنان از این شعار از بین بردن جایگاه زن، زندگی عفیفانه و آزادی مشروع و تحت لوای حاکمیت الهی است که باید برای خنثی کردن این تلاش دشمن، دستاوردهای نظام و انقلاب را تبیین کنیم.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب درخصوص تلاش دشمن برای ضربه زدن به وحدت ملی و امنیت ملی و ارتباط این ۲ مقوله با هم گفت: رهبری حکیم و فرزانه انقلاب فرمودند تمرکز دشمن روی این ۲ شاخصه است لذا باید مراقب باشیم و دیگران را به مراقبت توصیه دعوت کنیم.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی تصریح کرد: امروز همه افراد به‌ ویژه مسئولان فرهنگی، معلمان و اساتید باید رسالت غدیری خود را در تبلیغ جریان حاکمیت الهی و خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان انجام دهند.

وی افزود: امروز با انگشت اشاره رهبری، همه ملت به درستی به میدان آمده و مسئولان رده‌های مختلف هم باید بدانند در همه عرصه‌ها معیار و تراز، ولی جامعه اسلامی است و عمل به بیانات ایشان باید سرلوحه امور قرار گیرد.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخانش ضمن تسلیت مناسبت‌های پایان ماه صفر گفت: امام رضا (ع) با حدیث سلسله الذهب جایگاه ولایت را تبیین کرد که اعتقاد به امامت و نفی طاغوت، شرط توحید کامل است.

وی با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی مردم افزود: زمانی در عرصه‌های فردی و اجتماعی می‌توانیم یاریگر امام زمان (عج) و زمینه‌ساز حاکمیت مطلق الهی باشیم که انتظار توقع و قدردانی نداشته و اعتقاد به این داشته باشیم که حقیقت زندگی ما پس از مرگ اتفاق می‌افتد تا بتوانیم نقش‌آفرینی کنیم.

حجت‌الاسلام رحیم‌آبادی گفت: با توجه به غفلت‌های آخرالزمانی، یاد مکرر خدا زمینه را برای الگوگیری از پیامبر اسلام (ص) فراهم می‌کند وقتی جریان کفر در مقابل جریان حاکمیت الهی صف‌آرایی کند، برخی افراد حاج قاسم‌وار و مطهری‌وار می‌روند تا مسیر ظهور را آماده‌تر کنند، عده‌ای هم باید برای یاری ولی خدا بمانند.

وی اضافه کرد: پیامبر بزرگوار اسلام الگوی تام و کمال برای همه بخش‌های زندگی بشریت به ویژه مسلمانان در عصر آخرالزمان است.

خطیب جمعه بیرجند گفت: پیامبر اسلام (ص) پیام خداوند را به مردم رساند که عده‌ای شنیدند و پای کار آمدند اما عده‌ای نشنیدند و گرفتار شدند، حاکمیت اسلامی بلافاصله پس از رحلت پیامبر دچار فروپاشی نرم شد چون مردم پای کار نبودند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور