🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: تسریع در روند اجرای پروژه راه آهن بیرجند- یونسی در دستور کار استان قرار دارد و تا رسیدن به سرمنزل مقصود، به طور ویژه دنبال می شود.
قناعت با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما به تشریح جلسه نحوه مشارکت و سرمایه گذاری دراحداث و تکمیل پروژه های ریلی و آزادراهی کشور که روز گذشته در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، پرداخت و خاطرنشان کرد: این جلسه به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با حضور ۵ نفر از مدیران عامل بانک های عضو کنسرسیوم بانکی پروژه راه آهن چابهار-زاهدان-بیرجند- یونسی درخصوص یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، برگزار شد.
🔹وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دولت، ۷۰ درصد اعتبارات این پروژه توسط صندوق توسعه ملی، ۲۰ درصد توسط کنسرسیوم ریلی و ۱۰ درصد نیز توسط وزارت راه و شهر سازی تأمین خواهد شد.
🔹استاندار با بیان این که صندوق توسعه ملی باید این اعتبار را در اختیار بانک ها قرار دهد، تصریح نمود: با توجه به این که برای اولین بار است که بانک ها از صندوق توسعه ملی، تسهیلات ریالی دریافت می کنند، لذا ابهاماتی پیش آمد و در روند اجرای کار وقفه ایجاد نمود.
🔹قناعت افزود: جلسه روز گذشته برای رفع این ابهامات بود و موارد موجود به صورت فنی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
🔹وی متذکر شد: ما در این جلسه با اشاره به دغدغه های استان، بر لزوم تسریع در روند اجرای کار تأکید نمودیم و تأکید کردیم که نباید کار معطل بلاتکلیفی بانک ها در نحوه اجرا بماند.
🔹به گفته وی؛ بنا به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، امیدواریم تا یک هفته آینده، با روشن شدن تکلیف بانک ها و انعقاد تفاهم نامه های لازم، شاهد اجرایی شدن این پروژه باشیم.