🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: دلبستگی مردم به آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی مثال زدنی است.
معتمدیان با بیان این مطلب در جمع مدیران بخش سده و اعضای شورای اسلامی آرین شهر از توابع شهرستان قاینات خاطرنشان کرد: این دلبستگی سبب شده علیرغم همه فشارها و مشکلات، مردم همواره با سیاست ها و برنامه های نظام مقدس جمهوی اسلامی همراه باشند.
🔹وی تأکید کرد: این همراهی ها و همگامی های مردم، وظیفه ما را به عنوان خادمین نظام و خدمتگزاران مردم سنگین تر می کند و ما باید به گونه ای اقدام کنیم که بتوانیم همواره پاسخگوی حمایت های مردم از انقلاب و نظام باشیم.
🔹استاندار خراسان جنوبی، ضمن تقدیر و تشکر از مدیران که با وجود همه محدودیت ها و کمبود اعتبارات، در حال خدمت رسانی به مردم هستند،اظهار داشت: علیرغم همه فشارهای موجود، با انگیزه خوبی که به واسطه هدایت های مقام معظم رهبری در مسئولان هست، همچنان روحیه کار و نشاط را در اقصی نقاط شهری و روستایی کشور شاهد می باشیم.
🔹معتمدیان، مردم استان را انسان هایی بسیار قانع خواند و گفت: مردم خراسان جنوبی با وجود شرایط خاص استان از جمله تازه تأسیس بودن، اقلیم خشک،خشکسالی های پی در پی و موانعی که سد راه توسعه بوده، هر زمانی که نظام نیاز به حمایت داشته و به ویژه در همه مشارکت های سیاسی حضور بسیار پررنگی داشته اند.
🔹وی ادامه داد: در همین انتخابات اخیر که در همه کشور با کاهش نرخ مشارکت های مردمی مواجه بودیم، این افتخار را داشتیم که مردم عاشقانه پای آرمان های نظام ایستادند و خراسان جنوبی از نظر بالاترین نرخ مشارکت سیاسی در انتخابات دومین استان شد.

🔹به گفته وی؛ این حضور و مشارکت مردم بسیار معنادار است و وظیفه مدیران را سنگین تر می کند.
🔹استاندار متذکر شد: به منظور ادای وظیفه در قبال این همراهی و مشارکت مردم، تلاش ما بر این است که همه ظرفیت های در اختیار کشور، دولت، نهادهای حمایتی و حاکمیتی را پای کار بیاوریم و در فرآیند توسعه، پیشرفت و آبادانی استان برنامه های جهشی خاصی داشته باشیم تا عقب ماندگی های موجود در حوزه های زیرساختی، رفاهی،اقتصادی، اشتغالزایی و عمرانی را جبران کنیم.
🔹معتمدیان افزود: بحمدالله با نگاه بسیار مثبتی که در مجموعه مسئولان ارشد نظام وجود دارد در همه ملاقات هایی که با مدیران سطوح بالایی کشور داشته ایم، همه به دنبال این هستند که بتوانند کمک کنند تا از محرومیت خارج شویم.
🔹وی سپس به وجود نعمات خدادادی و ذخایر ارزشمند استان، معادن غنی، ظرفیت باد و آفتاب و دیگر پتانسیل های موجود اشاره کرد که هر کدام می توانند در توسعه استان به کار گرفته شوند.
🔹استاندار با بیان این که طی یکی دو سال گذشته برای استفاده از این ظرفیت ها اقدامات ارزشمندی صورت گرفته، گفت: با همت و همراهی مردم و مدیران در حوزه هایی همچون راه، راه‌آهن و مسکن روستایی تلاش هایی صورت گرفته که در نوع خود در کشور بی نظیر بوده است.
🔹معتمدیان متذکر شد: پروژه مسکن روستایی از طرح های کم نظیری بود که در کمک به اقشار آسیب ‌پذیر و کم ‌درآمد و روستائیان عزیز که در سال‌های اخیر به واسطه خشکسالی های پی در پی فشارهای زیادی را متحمل شده اند، بسیار مؤثر بود.
🔹وی ادامه داد: با عنایت به تجربه خیلی خوب استان در پروژه مسکن روستایی، امسال هم بنا را براین گذاشته ایم که برای اولین بار در سطح کشور، پروژه مسکن شهری را اجرا کنیم.
🔹به گفته وی؛ برای اجرای این پروژه، در زمان حضور دکتر نوبخت در استان، تفاهم نامه ای به امضا رسیده که در قالب آن ظرف مدت یک سال، تعداد ۶ هزار واحد مسکونی در سطح شهرهای استان احداث می شود.

🔹استاندار از پرداخت کمک بلاعوض، وام قرض الحسنه، تأمین زمین و حمایت افراد برای ساخت این واحدها به عنوان برنامه های ویژه دولت یاد کرد و گفت: با اجرای این پروژه، شاهد تحول در بافت های فرسوده شهری خواهیم بود.
🔹معتمدیان به ۶ ماه کار کارشناسی صورت گرفته برای اجرای این دو پروژه مسکن شهری و روستایی اشاره کرد و تأکید نمود: واقعیت این است که هیچ کدام از پروژه های مسکن مهر و دیگر پروژه هایی که در حوزه مسکن در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام شده، نتوانسته به اندازه این دو پروژه مسکن شهری و روستایی تسهیلات و حمایت به دنبال داشته باشد.
🔹وی با تأکید بر استقبال خوب مردم از این طرح ها افزود: امیدواریم بتوانیم با همت مدیران و همراهی مردم این پروژه را که در تأمین مسکن مردم نیز بسیار نقش دارد، به نتیجه برسانیم.
🔹به گفته وی؛ با وجود سفرهای شهرستانی و بازدیدهای مکرری که از مناطق مختلف انجام شده، تمام مشکلات موجود در همه نقاط استان احصا گشته و برای رفع مشکلات مردم اولویت بندی هایی صورت گرفته است.
🔹استاندار در ادامه از برنامه های استان برای استفاده از ظرفیت انرژی خورشیدی و بادی در قالب نیروگاه های کلان و خورشیدی خانگی گفت و خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات موجود در کل کشور تعداد ۴۳۰۰ نیروگاه خانگی نصب شده و ما در قالب یک تفاهم نامه چند جانبه با مشارکت و همراهی سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق کارآفرینی امید، طی برنامه ای دو ساله ۷۵۰۰ نیروگاه خورشیدی را در سطح استان نصب و راه اندازی می کنیم.
🔹معتمدیان افزود: تولید انرژی به اندازه ۴۰ مگاوات و هم ایجاد درآمد حداقل ماهی یک میلیون برای مردم از مهمترین پیامدهای نصب این پنل هاست که قطعاً می تواند در معیشت مردم تحول ایجاد کند.
🔹وی تصریح نمود: بخش عمده ای از هزینه احداث این پنل ها به صورت کمک بلاعوض و وام قرض الحسنه پرداخت می شود و بخش اندکی نیز سرمایه گذاری متقاضیان است.این پنل ها که روی پشت بام خانه ها نصب می شود، با تجهیزات اندکی به شبکه سراسری وصل می گردند و تولید انرژی می کنند.
🔹به گفته وی؛ بنا بر برنامه ریزی های وزارت نیرو، خرید انرژی تولید شده در این نیروگاه های خانگی تضمین شده است لذا می تواند در خودکفایی خانواده ها مؤثر باشد.

🔹استاندار از احداث مجتمع های گلخانه ای، بارگاه های زرشک و واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی نیز به عنوان دیگر اقدامات استان در راستای خودکفایی خانواده ها به ویژه کشاورزان یاد کرد و گفت: بر اساس گزارش های سازمان جهاد کشاورزی در ستاد گلخانه های استان، ۱۵۰ هکتار بارگاه زرشک در سطح استان در قالب طرح مجتمع های گلخانه ای ایجاد خواهد شد.
🔹معتمدیان متذکر شد: بخش عمده ای از این بارگاه ها در شهرستان قاینات به عنوان قطب تولید زرشک استان، احداث می شود.
🔹وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این بارگاه ها، ایجاد ارزش افزوده برای محصولات کشاورزی و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه هاست.
🔹به گفته وی؛ با سرمایه گذاری ها و حمایت های دولت در این طرح، از خام فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری می کنیم تا درآمدهای کشاورزان عزیز استان افزایش یابد.