استاندار خراسان جنوبی گفت: شهرستان طبس به لحاظ وسعت، جمعیت و موقعیت جغرافیایی خاص، نیازمند زیرساخت‌های ویژه است.

«حمید ملانوری» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان طبس افزود: موقعیت جغرافیایی طبس در مسیر جاده‌های ترانزیتی اصلی که مسافرپذیری را به همراه دارد، ایجاب می‌کند زیرساخت‌های لازم در زمینه جاده‌ها، بهداشت و درمان و سایر حوزه‌ها تامین شود.

وی تاکید کرد: این موضوع با پروژه‌هایی که در سطح شهرستان در دست اجراست، به طور ویژه دنبال می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با برنامه‌ریزی مناسب، همه توان را برای توسعه شهرستان بکار می‌گیریم.

وی با اشاره به بازدیدهایش از پروژه‌های بهداشتی و درمانی طبس تصریح کرد: حوزه بهداشت و درمان باید به لحاظ تخصصی توسعه پیدا کند.

ملانوری به پروژه‌های در دست اجرای دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در طبس اشاره کرد و گفت: استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، همه با هم پیگیر هستیم که خدمات را به اندازه نیاز شهرستان توسعه دهیم.

وی از شروع به کار پروژه اورژانس گفت و اظهار امیدواری کرد؛ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این پروژه در مدت یک سال به بهره‌برداری برسد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: برای توسعه خدمات در حوزه درمان هم ۲ موضوع راه‌اندازی بیمارستان قدیم یا احداث ساختمان جدید مطرح است تا نیاز منطقه تامین شود.

وی اظهار داشت: تصمیم‌گیری در این خصوص به کار کارشناسی و بررسی صرفه و صلاح منطقه نیاز دارد که امیدواریم به زودی در این خصوص تصمیم خوبی گرفته تا خدمات‌دهی به مردم بیشتر شود.

ملانوری به بازدید از پروژه احداث مسکن اقشار کم‌درآمد شهرستان طبس اشاره کرد و گفت: بخش عمده واحدهای در دست اقدام تحویل شده و مابقی با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجرا است.

وی بیان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز تامین زیرساخت‌های لازم برای این واحدها را در اولویت برنامه‌های خود دارند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: طبس به لحاظ وجود معادن غنی، واحدهای صنعتی، محصولات کشاورزی، گردشگری و سایر بخش‌ها از شهرستان‌های غنی استان و کشور است.

وی با اشاره به وجود ۷۵ درصد ذخایر ذغالسنگ کشور در شهرستان طبس افزود: برای بهره‌برداری از ذخایر معدنی، ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی و تامین زیرساخت‌های گردشگری شهرستان باید فعال‌تر شویم.

ملانوری گفت: بخش خصوصی باید به طور ویژه سرمایه‌گذاری کند تا با بهره‌برداری از ظرفیت‌های شهرستان، شاهد رونق تولید، ایجاد اشتغال و تولید ثروت و درآمد باشیم و مردم نیز از شرایط مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: واحدهای فعال نیز باید در قالب مسئولیت‌های اجتماعی خود کمک کنند تا خدمات رفاهی در شأن مردم در این منطقه تامین شود.