?معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: از گسترش و صدور مجوز برای تشکل‌های مردم نهاد در چارچوب ضوابط و قوانین استقبال می‌کنیم.
؛ سید محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد استان، بر لزوم توسعه و گسترش ظرفیت تشکل ها و سازمان‌های مردم نهاد در سطح استان تأکید و تصریح کرد: از گسترش و صدور مجوز برای تشکل‌های مردم نهاد در چارچوب ضوابط و قوانین استقبال می‌کنیم.
?وی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی در مقاطع مختلفی که با بحران، آسیب و چالش مواجه می‌شویم دست به دست هم می‌دهند و در راستای حل آن همکاری لازم را دارند.
?معاون استاندار افزود: همکاری مردم به نحوی است که شاید در برخی مواقع تداخل کاری شکل بگیرد و مدیریت شده و ضابطه‌ مند نباشد، که به عنوان مثال در زمان زلزله یا بیماری کرونا که بحرانی ایجاد می‌کند اگر هر کسی به هر نحوی بخواهد کاری انجام دهند تزاحم کاری و هرج و مرج شکل می‌گیرد لذا بایستی سازمانی برای مدیریت و ساماندهی این کمک‌های مردمی باشد.
?طالبی در ادامه با اشاره به ظرفیت عظیم، توانمندی و تخصص تشکل‌های مردمی، گفت: تشکل‌های مردم نهاد بر اساس تخصص و تعهد، اساسنامه‌ خود را تنظیم و هیات مدیره انتخاب می‌کنند و مجوزی که برای آنان صادر می‌شود در چارچوب مشخص است.
?وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای صدور مجوز برای تشکل‌های مردمی در حدقل زمان ممکن، افزود: این تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد بدون کسب منفعت و اختصاص اعتبار دولتی فعالیت می‌کنند در نتیجه هدف و انگیزه آنان بسیار مقدس و کمک‌کننده است و بایستی پیشتیبانی‌های لازم از طریق دستگاه‌های مربوطه از آنها صورت بگیرد.
?معاون استاندار با تأکید بر واگذاری اجرای مراسم‌ها و جشنواره‌ ها به تشکل‌ های مردمی با نظارت و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: عملکرد سازمان‌های مردم نهاد به عنوان حلقه وصل بین حاکمیت و مردم باید به صورت مرتب ارزیابی شود.
?طالبی با بیان اینکه روز ۲۲ مرداد به‌عنوان روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی نامگذاری شده، افزود: این مناسبت فرصتی برای تجلیل از این عزیزان است هرچند شاید جبران کار آنان نباشد.
?شایان ذکر است؛ دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، کارگاه آموزشی در حوزه سلامت، بازدید از سازمان‌های مردم نهاد، تشریح فعالیت تشکل‌های فعال در صدا و سیما، برپایی نمایشگاه تولیدات و دستاورد های تشکل‌های مردمی و همچنین تقدیر از تشکل‌های فعال از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت روز ملی تشکل ها و مشارکت‌های اجتماعی در استان است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور