🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: از سرمایه گذاران حوزه معدن استان استقبال کرده برای حمایت و همراهی آنان اعلام آمادگی می کنیم.
ملانوری با بیان این مطلب در جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون معادن و صنایع معدنی استان با مدیر عامل شرکت ایمیدرو خاطر نشان کرد: خراسان جنوبی از استان‌های برخوردار به لحاظ کمیت معادن و کیفیت ذخایر معدنی است و به همین جهت بهشت معادن نامیده می شود.
🔹وی با تأکید بر وسعت گسترده استان، متذکر شد: به اندازه پهناوری استان، ذخایر غنی و متعددی داریم که متأسفانه به قدر کافی مورد بهره برداری قرار نگرفته اند.
🔹استاندار تصریح نمود: به طور ویژه علاقمندم به عنوان نهضت، جهش و انقلاب به اکتشافات جدید ورود کنیم و مطالعات صورت گرفته قبلی را نیز به نتیجه برسانیم.
🔹ملانوری گفت: تحقق این برنامه، علاوه بر تولید ثروت در منطقه، درآمدزایی برای مردم به همراه داشته و به توسعه پایدار می انجامد.
🔹وی گفت:نکته مهم در این زمینه این است که همزمان با برنامه ریزی برای اجرای کار در حوزه های معدنی، مسئولیت های اجتماعی را هم مورد توجه قرار دهیم.
🔹به گفته وی؛ کار نباید به شکلی انجام شود که از منابع و ذخایر برداشت شود اما مردم از آن بهره مند نشوند.
🔹در این جلسه درخصوص آخرین وضعیت فولاد قاینات، طلای هیرد نهبندان ، معادن ذغالسنگ طبس و سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع مس ایران در استان بحث و تبادل نظر شد.

استاندار در جمع بندی موارد مطرح شده در جلسه عنوان کرد: مشکلات و موارد مرتبط با استان، سریعاً پیگیری و اقدام خواهد شد.
🔹ملانوری بر راه اندازی به موقع فولاد قاینات، طلای هیرد و تعیین تکلیف محدوده های اکتشافی در اختیار ایمیدرو تأکید نمود.
🔹شایان ذکر است؛در این جلسه با حضور مدیران زیر مجموعه شرکت ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس، شرکت ملی فولاد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که در استان سرمایه گذاری نموده اند، و همچنین کارشناسان و مدیران ایمیدرو برگزار شد.
🔹مدیران حاضر ضمن ارائه گزارش هایی جامع درخصوص اقداماتی که در استان انجام داده اند، بازتاب و نتیجه کارها را ارائه نمودند.