#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: فرهنگیان و دانش‌آموزان استان از ابتدای سال جاری و در قالب کمک‌های مومنانه، بیش از ۲۵ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی، غذای گرم، البسه و نوشت افزار را به ارزش ۲ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و یکصد هزار تومان به خانواده دانش‌آموزان آسیب دیده از کرونا کمک کرده‌اند.

محمدعلی واقعی روز پنجشنبه در آیین اتمام عملیات نوسازی سرویس‌های بهداشتی و آبخوری ۱۱۰ مدرسه استان و توزیع اقلام رفاهی و بهداشتی که در قالب پویش لبخند رضایت و رزمایش کمک‌های مومنانه انجام شد، افزود: بیش از ۲۷ هزار و ۸۳۰ دانش‌آموز نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا از مزایای این هدایا برخوردار شدند.

وی گفت: ۷۰ هزار و ۶۷۰ قلم لوازم آموزشی، کمک آموزشی و بهداشتی بین دانش‌آموزان مناطق محروم و روستایی مرکز استان در قالب پویش لبخند رضایت توزیع شد که این هدایا شامل پنج هزار و ۴۰۰ بسته کیف و لوازم‌التحریر، ۹۷۰ گوشی و تبلت هوشمند، چهار هزار و ۳۰۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده و ۶۰ هزار ماسک سه لایه بهداشتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: پیرو بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر شکل‌گیری «نهضت تعاون و احسان» و تداوم رزمایش همدلی و نهضت کمک مؤمنانه به دلیل شرایط بد اقتصادی مردم در پی شیوع ویروس کرونا، این هدایا با مشارکت آموزش و پرورش استان، مدیریت شعب بانک انصار، استانداری، بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان و دانشگاه علوم پزشکی استان تامین شد.

وی با اشاره به اعلام آمادگی ۴۳ هزار و ۲۶۹ دانش‌آموز و فرهنگی استان در پویش لبخند رضایت گفت: پویش سراسری کمک مومنانه با نام «لبخند رضایت» در راستای کمک به همنوعان و رفع بخشی از مشکلات، با مشارکت آموزش و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان در ۲ فصل پاییز و زمستان برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند هم در این آیین که در آموزشگاه نرجسیه بیرجند برگزار شد، گفت: با همت و تلاش همکاران مدیریت تعداد پنج هزار و ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر، ۶۰ هزار ماسک و چهار هزار و ۳۰۰ لیتر مواد ضدعفونی تهیه شده که طی امروز و شنبه در اختیار مدارس دولتی شهرستان قرار می‌گیرد.

محمدحسین یکه خانی به مرحله اول رزمایش کمک‌های مومنانه اشاره کرد و افزود: با همکاری بسیج دانش‌آموزی شهرستان بیرجند و با همت و تلاش فرهنگیان و دانش‌آموزان مبلغ پنج میلیارد ریال در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و بین ۶ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز نیازمند شهرستان توزیع شد.

وی با اشاره به برگزاری یادواره ۱۴۲ شهید فرهنگی و دانش‌آموز شهرستان بیرجند گفت: یکی از برنامه‌های محوری این یادواره تهیه ۱۴۲ بسته لوازم‌التحریر بود که به نیابت شهدای فرهنگی و دانش‌آموز شهرستان بیرجند در اختیار کودکان بازمانده از تحصیل قرار گرفت.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا در ۲ مرحله مبلغ هفت میلیارد ریال کمک سرانه بهداشتی به حساب مدارس شهرستان بیرجند واریز شده است.

وی با گرامیداشت هفته بسیج دانش‌آموزی افزود: همواره بسیج دانش‌آموزی در برنامه‌های مختلف آموزش و پرورش حضور فعال داشته که نمونه بارز آن همکاری در ضدعفونی کردن مدارس بوده است و جا دارد ضمن تبریک این هفته به تمامی دانش‌آموزان بسیجی از زحمات آنان در برنامه‌های مختلف تقدیر و تشکر کنیم.