معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال ۳۸۰ اثر به هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی خبر داد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از  ارسال ۳۸۰ اثر به هفدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی خبر داد.
سید علی زمزم با بیان این خبر عنوان کرد: ۳۶۲  اثر توسط ۱۷۲ نفر در بخش غیر اساتید و ۱۸ اثر از ۱۲ نفر در بخش اساتید به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

به گفته وی آثار ارسال شده در قالب های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و خط تحریری(نستعلیق) بوده و توسط استادان غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی خوانساری، احمد عبدالرضایی، علی اشرف صندوق آبادی، علی رضاییان و مهدی اسماعیلی مود داوری خواهند شد.

زمزم با اشاره به این که جشنواره ۳ آذرماه ۹۹ همزمان با شب میلاد امام حسن عسکری (ع)برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در هریک از رشته های نسخ ، ثلث ، نستعلیق و شکسته به نفر اول تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ٣۵ میلیون ریال اهداء خواهد شد.

وی افزود: نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ٢۵ میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ١۵ میلیون ریال را دریافت خواهد کرد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهدای تندیس جشنواره همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ٢٠ میلیون ریال به نفر اول بخش خط تحریری خبر داد و گفت: به نفر دوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ١۵ میلیون ریال و و به نفر سوم لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ١٠ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

زمزم اضافه کرد: جایزه بخش ویژه اساتید نیز تندیس جشنواره ، لوح تقدیر و مبلغ ۴۵ میلیون ریال به یک نفر برگزیده در هر رشته نستعلیق، شکسته، نسخ و ثلث است.