#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

🔹استاندار خراسان جنوبی بر ارتباط مستقیم افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا با عدم رعایت ضوابط بهداشتی در سطح جامعه تأکید کرد.
معتمدیان با تأکید بر این مطلب در ستاد مدیریت کرونای استان گفت: بر اساس آن چه روز گذشته در ستاد ملی کرونا مطرح شد، طی روزهای اخیر میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی کاهش یافته است.
🔹وی ادامه داد: با کمتر شدن میزان رعایت پروتکل ها در سطح جامعه، شاهد افزایش آمار بیماری در کشور و استان هستیم.
🔹به گفته وی؛ آمارها به خوبی گویای این ارتباط مستقیم کاهش حساسیت ها با افزایش آمار ببماران می باشند.
🔹استاندار متذکر شد: همچنان استفاده از ماسک، عدم حضور در مراکز تجمعی، پرهیز از سفرهای غیرضروری، رعایت بهداشت فردی، شستن مکرر دست ها و حفظ فاصله اجتماعی از موضوعات مورد تأکید برای حفظ سلامتی و قطع زنجیره شیوع کروناست.
🔹معتمدیان با اشاره به آمار شیوع کرونا در استان تصریح نمود: خیز سوم کرونا ناشی از مسافرت های هفته های گذشته و حضور مردم در تجمعات است.
🔹وی افزود: اگر چه بر اساس آمار اکثریت مردم، ضوابط بهداشتی را در مراسم مختلف رعایت کرده اند اما همان اقلیتی که دستور العمل ها را جدی نگرفته اند، باعث شیوع بیماری شده اند.
🔹به گفته وی؛ افزایش ۴ برابری آمار بیماران بستری به نسبت هفته دوم شهریور ماه قابل تأمل است و چنانچه این شرایط کنترل نشود و روند افزایشی ادامه یابد در بحث امکانات درمانی با چالش مواجه خواهیم شد.
🔹استاندار در بخش دیگری از سخنانش به موضوع راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا، کشور عراق امسال، پذیرش زائر خارجی ندارد لذا برنامه ای برای اربعین نداریم.
🔹معتمدیان متذکر شد: تصمیم ستاد ملی کرونا بر این است که هیچ برنامه ای تحت عنوان راهپیمایی اربعین در عراق و حتی در شهرهای کشور نداشته باشیم.
🔹وی تأکید کرد: افراد و گروه هایی که در این زمینه به تحریک جامعه می پردازند، چون خلاف قانون عمل می کنند، باید شناسایی شده جهت برخورد به دستگاه قضایی معرفی گردند.

🔹استاندار در ادامه به آغاز فصل پاییز و نگرانی وزارت بهداشت از احتمال همزمانی کرونا با بیماری های فصلی اشاره کرد و گفت: با عنایت به این که در برخی از کشورهای همسایه، شاهد شیوع بیماری خطرناکتری از کرونا هستیم، لذا باید در مبادی ورودی شهرستان های مرزی استان، مراقبت های ویژه ای اعمال گردد و در زمینه اطلاع رسانی به مردم هم اقدامات مؤثری صورت گیرد.
🔹معتمدیان با اشاره به اقدام ناخواسته برخی رسانه ها در ایجاد فضاهای دوقطبی گفت: سیاست کشور بر این است که در کنار حفظ سلامت مردم، سایر فعالیت های اقتصادی، تجاری، آموزشی و… انجام شوند.
🔹وی ادامه داد: با تدابیر صورت گرفته و با هماهنگی دستگاه های متولی، بیش از یک میلیون دانش آموز، بدون هیچ مشکلی در کنکور شرکت کردند و خوشبختانه طبق آمار وزارت بهداشت، این حضور تبعاتی به همراه نداشت.
🔹به گفته وی؛ در شرایط فعلی باید وضعیت مراکز تجمعی، بازارها و صنوف به گونه ای کنترل شود که ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، آسیب های حضور مردم به حداقل برسد.