رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: بر اساس قانون حدنگار برای تمامی اراضی کشاورزی باید سند تک برگ صادر شود از همین رو در فرصت مشخص شده باید مردم نسبت به دریافت سند اقدام کنند.

، حجت الاسلام علی موحدی‌راد  در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی خراسان جنوبی اظهار داشت: بسیاری از اراضی کشاورزی دارای قول‌نامه یا مبایعه نامه عادی است اما همه این مدارک باید تبدیل به سند تک برگی شود.

وی اضافه کرد: اگر فردی اسناد رسمی مالکیت را جدی نگیرد آینده در هیچ محکمه یا دستگاه اجرایی اسناد عادی پذیرفته نخواهد بود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تاکید کرد: از همین رو باید اطلاع رسانی به مردم انجام شود تا اخذ سند رسمی را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

وی همچنین گفت: با توجه به احتمال بارندگی باید مسیرهای شهری در راستای رفع خطر آبگرفتگی از سوی دستگاه‌های متولی تعیین تکلیف و لایه روبی شود.

وی تاکید کرد: هرگونه تغییر کاربری اراضی ملی تخلف بوده و باید دستگاه های اجرایی به طور کامل رصد داشته باشند تا حقوق عامه ضایع نشود.

حجت الاسلام موحدی راد اضافه کرد: مشکلات و موضوعات مربوط به محله صفامنش شهر بیرجند هم باید در کارگروهی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی پیگیری و نتیجه به دادگستری اعلام شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: از ابتدای امسال ۲ هزار و ۸۴۴ تبدیل سند دفترچه‌ای به تک برگ و ۲ هزار و ۵۹۷ جلد سند جدید برای املاک روستایی استان صادر شده است.

قاسم تنها افزود:همچنین یک میلیون و ۴۹۸ هزار و ۵۶۶ متر زمین از اراضی بنیاد مسکن استان امسال سنددار شده است.

وی یادآور شد: باید دستگاه‌های اجرایی در ارایه خدمات، بحث داشتن سند یا رعایت محدوده طرح هادی را لحاظ کنند

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور