با پیگیرهای فرماندار ۳۰ تن سهمیه آرد به شهرستان سربیشه اختصاص یافت.
محمد رضا لکزایی  در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان سربیشه با تأکید فراوان بر تشدید نظارت‌ها در حوزه آرد و نان، اظهار داشت: شفافیت برنامه و ساعت کاری و نظارت بر واحدهای نانوایی بسیار مهم است.
وی با اشاره به اهمیت ارتقا کیفی نان در شهرستان، اظهار داشت: نظافت، بهداشت و رعایت وضعیت ظاهری در نانوایی ها جزو اولویت های ما است و باید نانوایان را در راستای ارتقا کیفیت نان توانمند کنیم.
فرماندار سربیشه به عرضه نشدن آرد خارج از شبکه و به صورت آزاد تاکید کرد و گفت: در این خصوص به طور جدی با متخلفان برخورد می شود و با هیچ کس مماشات نخواهیم کرد.
لکزایی درباره کاهش یا افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها در سطح شهرستان عنوان کرد: این کار بایستی با دلایل منطقی و قانع کننده انجام شود تا حق هیچ یک از واحدها ضایع نشود.
*قیمت نان افزایش نمی یابد
علی صادقی، سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی به در خواست نانوایان در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به رویکرد دولت فعلا بنایی به افزایش قیمت نان در کشور و به تبع ان در استان نیست.
وی مهمترین کالای ضروری مردم را نان دانست و افزود: نظارت ها در حوزه نانوایی ها و همچنین کیفیت نان باید با جدیت دنبال شود.
سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی کارگروه آرد و نان شهرستان سربیشه را بسیار خوب و راحت دانست و اظهار داشت: با توجه به دقت و تلاش جهادی فرماندار سربیشه مشکلی در این شهرستان از لحاظ توزیع و نظارت این امر مهم نداریم.
صادقی با اشاره به نانوایی های خانگی، افزود: اطلاعات نانوایی های خانگی سطح استان جمع آوری شده و تاکنون سهمیه آردی برای این مهم اختصاص داده نشده است.
میثم پیشدادیان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی به عدم احداث نانوایی جدید، عدم تخصیص سهمیه کیسه ای و پخت نان برای قشر خاص را بسیار مهم دانست و گفت: نظارت به مرخصی ها و کیفیت نان نانوایی ها را در شهرستان باید مد نظر قرار داد.
وی تصریح کرد: در بحث توزیع، بهترین و باکیفیت ترین آرد و گندم در خراسان جنوبی توزیع می شود.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه با بیان اینکه ۱۷۹ روستا و ۷۶ روستای عشایری در این شهرستان است، گفت: نزدیک به ۱۱ هزار و ۳۹۸ کیسه آرد در این شهرستان توزیع می شود.
محمدرضا زرگری از وجود ۳۶ عدد نانوایی در شهرستان سربیشه خبر داد و افزود: نزدیک به ۳۱ نانوایی نوع یک در این شهرستان داریم.
علی محمد بیجاری، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه نیز با اشاره به برخی اقدامات انجام‌شده شامل گشت‌های نظارتی مستقل و مشترک کمیته نظارت آرد و نان شامل نمایندگان فرمانداری، ناحیه مقاومت بسیج، شبکه بهداشت و درمان و اتحادیه نانوایان و ساماندهی ساعت کاری و تعطیلی نانوایان در مراکز بخش‌ها، از تشکیل ۴ پرونده تخلف از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور