#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به قرار گرفتن شهر دیهوک در مسیر تردد مسافران چند استان کشور، تسریع در عملیات اجرایی احداث بیمارستان یا مرکز “درمان بستر” در اولویت قرار گرفته است.

سید محمدرضا طالبی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات بخش دیهوک شهرستان طبس افزود: ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی یا مرکز درمان بستر محلی، درخواست مردم بخش دیهوک است که در سفر یک ماه پیش استاندار خراسان جنوبی به این بخش مطالبه شد.

وی گفت: طبق آخرین پیگیری‌های صورت گرفته و جذب خیر، اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی به‌زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

مشکلات بخش دیهوک در سه محور بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در این جلسه مطرح شد که در بخش بهداشت و درمان صدور مجوز بیمارستان ۳۲ تختخوابی یا مرکز “درمان بستر”، تامین نیرو و ارایه خدمات شبانه‌روزی مرکز خدمات جامع سلامت دیهوک، راه‌اندازی رادیولوژی، تامین کادر درمانی و صدور مجوز فعالیت و نوسازی آمبولانس مورد تاکید قرار گرفت.

در این ارتباط با توجه به تاکید معاون استاندار در نشستی که با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی برگزار خواهد شد، آغاز عملیات اجرایی بیمارستان یا مرکز درمان تعیین تکلیف می‌شود.

استقرار واحد رادیولوژی با قول رییس دانشگاه علوم پزشکی به نتیجه رسید و در ارتباط با نوسازی آمبولانس مقرر شد با اولویت دوری از مرکز آمبولانس‌های بخش دیهوک در مرکز استان نوسازی و بهسازی شوند.

ورزش و جوانان از دیگر محورهای این نشست بود که احداث سالن و استخر سرپوشیده دیهوک، احداث چمن فوتبال، احداث چمن مصنوعی در اصفهک و دهنو، احداث سالن ورزشی در روستای اسفندیار و احداث گود زورخانه در دیهوک از مهمترین درخواست‌ها عنوان شد.

در ارتباط با سالن ورزشی بخش دیهوک مقرر شد در اعتبار سنواتی سال ۱۴۰۲ ورزش و جوانان مورد بررسی قرار گیرد همچنین یک چمن مصنوعی کوچک مقیاس از دیگر مصوبات بود که مقرر شد ورزش و جوانان نسبت به احداث آن در روستای دهنو اقدام کند.

برای سالن ورزشی درخواستی در روستای اصفهک مقرر شد ورزش و جوانان با توجه به هزینه‌بر بودن این پروژه را در پیشنهادات سفر دوم رئیس جمهور قرار دهد.

در ارتباط با خانه‌های ورزش روستایی هم تاکید شد با توجه به ظرفیت ورزش و جوانان به‌روز رسانی شود.

همچنین در حوزه آموزش و پرورش صدور مجوز شبانه‌روزی شدن هنرستان انتظام، کمبود فضای آموزشی دبستان قدس، شهید فلاحی و فاطمی شهر دیهوک و بومی گزینی نیروهای خرید خدمت آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ارتباط با صدور مجوز شبانه‌روزی شدن هنرستان انتظام با توجه به اینکه امکان صدور مجوز جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد مقرر شد نسبت به جابه‌جایی مجوز یکی از مدارس شبانه‌روزی غیرفعال اقدام شود.

در زمینه کمبود فضای آموزشی و تجهیز مدرسه شبانه‌روزی با تاکید معاون استاندار مقرر شد از محل اعتبارات استانی نسبت به تامین آن اقدام شود.

شهرستان طبس دارای سه بخش مرکزی، دیهوک و دستگردان است و مرکز این شهرستان در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند قرار دارد