مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: با آغاز پویش نهالکاری امسال به یاد هر شهید یک هزار درخت در استان کاشته می‌شود.

علیرضا نصرآبادی به رسانه‌ها اعلام کرد: اجرای این پویش در زمینه تحقق شعار ایران قوی و چشم‌انداز نهالکاری در استان آغاز شده و تا روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این پویش بیش از ۶۰ دستگاه اجرایی نیز همکاری خواهند داشت گفت: مردم و گروه‌های جهادی نیز در اجرای این پویش همراهی خواهند داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی افزود: هدف از اجرای پویش سراسری نهالکاری بیشتر تقویت روحیه مشارکت در بین اقشار مختلف جامعه، سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است.

وی گفت: ترویج فرهنگ نهالکاری و حفاظت و احیای طبیعت در جامعه، توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری در محل‌های مناسب و اطراف شهرها و کنترل آلودگی از دیگر اهداف این طرح است.

نصرآبادی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان و خشکسالی‌های مداوم امید است این پویش در کنار فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی بتواند در حفظ و احیای عرصه‌های منابع طبیعی و نیز کنترل روند بیابانی شدن استان موثر باشد.