دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: آیت الله سید ابراهیم رئیسی با کسب ۲۷۵ هزار و ۴۶۳ رای از مجموع آرای ماخوذه، منتخب مردم استان در ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

موسی سلیمی افزود: ۸۲.۵۷ درصد آرای مردم استان در این دوره از انتخابات به نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان تعلق گرفت.

وی بیان کرد: کل آرای صحیح ماخوذه در انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی ۳۳۳ هزار و ۶۲۹ رای بود که آیت الله  سید ابراهیم رئیسی ۲۷۵ هزار و ۴۶۳ رای و حجت الاسلام و المسلمین سید حسن روحبخش ۵۸ هزار و ۱۶۶ رای را کسب کرد.

آیت الله رئیسی در ادوار چهارم و پنجم مجلس خبرگان رهبری نیز نماینده مردم خراسان جنوبی بوده است.

این آرا که نشان‌دهنده رشد هشت درصدی در مقایسه با انتخابات دور قبلی مجلس خبرگان رهبری است، رکورد جدیدی از نظر تعداد رای یک نامزد در انتخابات مجلس خبرگان به شمار می‌رود.

۶۰۸ هزار و ۵۵۸ نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن بوده‌اند و میزان مشارکت مردم استان در این دوره از انتخابات ۶۳.۸ درصد اعلام شده است.

انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۱ اسفند همزمان با سراسر کشور در ۷۶۶ شعبه استان خراسان جنوبی برگزار شد.

خراسان جنوبی با ۱۱ شهرستان، یک کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور