امام جمعه موقت بیرجند گفت: آیت الله رییسی سبکی از مسئولیت پذیری و خدمت صادقانه به مردم را بین مسئولان نهادینه کرد.

 حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مسجد جامع مصلای المهدی (عج) افزود: رییس جمهور شهید مسیر والای شهید رجایی را به خوبی ادامه داد اما تقدیر الهی بود که دوباره آزمون شویم.

وی گفت: آیت الله رییسی دارای شخصیت مردمی، متواضع و خدمتگزار صدیق نظام، ولایت و مردم بود.

خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: خروش عاشورایی تشییع پیکر مطهر شهید رییسی به دلیل فدایی کردن نفس در مسیر تعالی کشور و حاکمیت الهی است، او مجاهدت کرد و در پایان به شهادت و سعادت رسید.

وی گفت: مردم ایران عزیز دقت کنید که عناصر فرصت طلبی که تا دیروز به این شهید عزیز و مسیر درخشنده آن طعنه می‌زنند اکنون پیام تسلت می‌دهند؛ اگرچه در راستای همدلی خوب است اما بدانید که فرصت نیست برخی افراد زخم خورده و فرصت طلب پا به عرصه مسئولیت بگذارند بنابراین باید انتخابی از جنس رییسی‌هایی بزرگ داشته باشید.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی افزود: باید با انتخاب رییسی دیگر سیلی محکمی بر پیکره استکبار داخلی و خارجی بزنیم، بعد از این همه هزینه که ملت داده اما پیشرفت‌های درخشنده در جهات مختلف داشته‌ایم.

وی گفت: دشمنان توطئه کردند تا از حرارت عاشورایی تشییع رییس جمهور شهید کم کنند اما حضور باشکوه مردم برای دشمنان پیام‌های زیادی داشت و از جمله لزوم ظلم ستیزی است.

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: باید مسیر درخشنده و نورانی خدمت به مردم ادامه یابد و انتخاب همین مسیر وظیفه امروز ماست، حرکت‌های شورآفرین حماسی لازم است و فتنه‌ها را می‌خواباند اما ریشه فتنه‌ها هنوز وجود دارد و نباید غفلت کرد.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران امانت بزرگی است که تاکنون به خوبی توسط ملت حفظ شده و خواهد شد در ادامه هم باید چشم و گوشمان به لسان رهبری باشد، مردم توجه کنند که این امانت بزرگ در روزهای آینده باید به شخصی در تراز کاری شهید رییسی واگذار شود.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی در ادامه شرط توحید را ولایت‌مداری دانست و گفت: ولایت مداری و ولایت پذیری و شناخت امام زمان (عج) یکی از وظایف مهم مسلمانان به شمار می‌رود.

وی افزود: علاوه بر گریه برای شهدا باید ادامه دهنده راه آنان و پیرو ولایت فقیه باشیم، باید هدف شهدا را بشناسیم و به سمت آن حرکت کنیم.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به اینکه ریشه فتنه‌ها همیشه وجود دارد و اکنون درگیر فتنه جنگ نرم دشمنان هستیم بیان کرد: امام حسین و امام علی (ع) با جنگ نرم به شهادت رسیدند چرا که مقدمه جنگ سخت، جنگ نرم است.

وی گفت: اگر در جنگ نرم غفلت کنیم به راحتی دشمن ما را به میدان خودش می‌برد و سربازش می‌کند، دشمن می‌خواهد که ما امام و خط او را نشناسیم پس باید هوشیار باشیم و رهرو واقعی و پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور