مدرس حوزه و دانشگاه گفت: آنچه امروز نیاز بشر است اینکه چارچوب دین را بدون افراط و تفریط بشناسیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اسدی شامگاه شنبه در مراسم محوری شهادت امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد که در فضای باز آستان مقدس امامزادگان باقریه بیرجند برگزار شد، با اشاره به شرایط خفقان حاکم بر زمان امام صادق (ع) اظهار داشت: جامعه وقتی سراغ جهل و جاهل می‌رود کار از دست ارزش‌ها خارج می‌شود لذا تا دین شناخته نشود و مردم مبانی عقلانیت را نشناسند، نمی‌توانند فعالیت کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بعد از شیوع ویروس کرونا بر مواسات تاکید کردند و مردم چون عاشق ولایت هستند و ولایت را دوست دارند و از آنجایی که نگاه، نگاه دینی و عقلانی است با نگاه جهادی وارد میدان شدند.

مدرس حوزه و دانشگاه گفت: کار فرهنگی جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به‌تدریج ارزش‌ها و عقل می‌آید و افراط و تفریط کنار می‌رود.

وی بیان کرد: برخی از حقوق، وقت، مال و جان خود گذشتند تا به افراد نیازمند کمک کنند و این همان فرهنگی است که امام صادق (ع) نیز در زمان خودش ایجاد کرده بود.

حجت الاسلام و المسلمین اسدی اظهار داشت: آنچه در مکتب خمینی کبیر ما را دور هم جمع می‌کند و سبب می‌شود بزرگداشت برگزار کنیم و در مکتب امام جان بدهیم عقلانیتی است که ایشان به جامعه تزریق کردند.

وی گفت: خفقانی که در دوران ستمشاهی بوجود آمده بود همان خفقانی بود که دوران بنی‌امیه و بنی‌عباس شکل گرفت لذا امام راحل آمد و “ما می‌توانیم” را برای مردم زنده کرد.

وی افزود: امام این باور را به مردم القا کرد که تصمیم در این مملکت باید دست خودتان باشد لذا وقتی ایشان در این عرصه ورود کرد پنجه در پنجه ابرقدرت دنیا گذاشت.

مدرس حوزه عنوان کرد: غرب که ادعا می‌کرد دنیا را اداره می‌کند امام با شرق و غرب عالم درگیر شد و خیلی‌ها می‌گفتند ایشان می‌خواهد چه کاری انجام دهد اما این قدرت الهی، بندگی و عبودیت بود.

وی گفت: امام خمینی (ره) وقتی عقلانیت را در جامعه ایجاد کرد، مردم تمام قامت وارد میدان شدند لذا رژیم چند هزار ساله که ادعای قدرت می‌کرد را امام راحل با تفکر عقلانیت کنار زد و با اراده، ایمان و توکل و اراده مردم توانست جلوی اینها بایستد.

حجت الاسلام و المسلمین اسدی گفت: امام بعد از سال‌ها تبعید وارد ایران شدند و جمعیت میلیونی به استقبال‌شان آمدند، زمان رحلت ایشان نیز جمعیت چند میلیونی برای تشییع آمدند و عده‌ای در مراسم جان دادند، کم کم ایرانی که حیاط خلوت استکبار جهانی بود، قطب قدرت در دنیا شد.

وی افزود: در این همه شرایط سختی که بر ما تحمیل شد جریان قدرت موشکی کشور امروز دشمن را مستاصل کرده است.

مدرس حوزه و دانشگاه بیان کرد: یک نفر مانند حاج قاسم سلیمانی که وارد عرصه می‌شود همه معادلات را به هم می‌ریزد و رای که امروز مردم سوریه به بشار اسد می‌دهند رای به فداکاری سردار سلیمانی و تفکر مقتدرانه مقاومتی بوده که از مکتب خمینی کبیر در جامعه است.

وی اظهار داشت: این تفکر آن قدر تاثیرگذار بوده که به‌تدریج رژیم صهیونیستی با تمام ادعایی که داشت در جنگ‌های ۳۳ تا ۱۲ روزه به زمین خورد و این همان نگاه عقلانی پر از قدرتی است که باید در مکتب جعفری دنبال کنیم.

مراسم محوری شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد شنبه شب با حضور شماری از مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) بیرجند برگزار شد.