#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: براساس آخرین اطلاعیه ستاد مدیریت کرونا در استان، آموزش غیرحضوری در تمامی شهرستان‌‎ها تمدید شد.

، محمدعلی واقعی امروز (جمعه) با اشاره به اعلام وضعیت زرد در ۲ شهرستان خوسف و درمیان افزود: از مشارکت دانش‌آموزان و معلمان در کاهش روند گسترش ویروس کرونا، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس همچنان موظف به ضد عفونی کردن محیط آموزشگاه طبق دستورالعمل‌های ارسالی هستند تصریح کرد: آموزش در تمامی مدارس و دوره‌های تحصیلی استان غیرحضوری خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی درخصوص نحوه حضور کادر اداری در شهرستان‌های زرد گفت: کادر اداری ۲ شهرستان خوسف و درمیان با حضور دوسوم کارکنان جوابگوی مراجعه‌کنندگان خواهند بود.

وی بیان کرد: ادارات در شهرستان‌های نارنجی نیز باید با ۵۰ درصد کارکنان به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

واقعی افزود: حضور کادر اداری، اجرایی و آموزشی مدارس در مناطق زرد و نارنجی برای پاسخگویی به نیاز دانش‌آموزان و اولیای آنان به ویژه دانش‌آموزان محروم از گوشی هوشمند، الزامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی دیروز اعلام کرد: با برگشت وضعیت کرونا در شهرستان‌های خوسف و درمیان به حالت زرد، دانش‌آموزان این ۲ شهرستان به صورت گروه‌بندی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

وی گفته بود: آموزش در ۱۰ شهرستان و منطقه دیگر استان که در وضعیت نارنجی هستند، به صورت غیرحضوری تداوم می‌یابد.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی به سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد، شهرستان‌های بیرجند، فردوس، طبس، قاینات، نهبندان، سرایان، بشرویه، سربیشه و زیرکوه به رنگ نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های درمیان و خوسف به رنگ زرد (متوسط خطر) هستند.

این در حالی است که قبل از اجرای محدودیت‌هایی کرونایی هفت شهرستان این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار داشتند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و ۱۲ منطقه آموزشی دارد.